Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Párommal hitelre vettünk egy...

Párommal hitelre vettünk egy házat. Volt önerőnk, az ő lakásának az ára. Szakítottunk, ő maradt a házban. Nem akarja eladni, de én nem tudom fizetni, és nem is élek ott. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 29. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, nem voltatok házasok. (Mármint megesküdve.)

Kinek a nevén van a ház és a hitel?

2012. aug. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kinek a nevén van a hitel??
2012. aug. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Közös hitelvállalás esetén (amennyiben bizonyítani is tudod, hogy fizettél bele) megállapítják a "részedet" a lakás értékéből és azt ki kellene fizetnie Neked.

A kérdésed viszont azt sugallja, hogy nem te fizetetted/fizeted a törlesztőt...akkor viszont nincs mit tenni.

2012. aug. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%

Ha közös tulajdon, akkor kivásárolhatja a részét, kifizetheti az általad már befizetett összeget, de szerintem nem kötelezhetik rá.

A másik lehetőség, hogy fizeted tovább, és van egy "fél" házad. Bár sokra nem mész vele, ha nem adja el, és (ha jól tudom), ha nem laksz ott, adott idő után elidegenítheti.

Szóval ha az aláírásod ott van a papírokon, a bankot nem fogja sajnos érdekelni, hogy ott laksz-e vagy sem. Egy válással talán még jobb lenne a helyzet ilyen szempontból.

2012. aug. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk házasok. A hitel a kettőnk nevén van. Én nem szeretnék semit onnan, csak azt, hogy lekerüljön a nevem a hitelről.Ha nem adjuk el, van más járható út?
2012. szept. 7. 13:10
 6/6 anonim ***** válasza:

és a lakás kinek a nevén van?

ha a kettőtökén, akkor Ő kifizet téged, ha a lakás az övé, akkor.....csak hitel van a neveden????

2012. szept. 8. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!