Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mik az előnyei és hátrányai...

Mik az előnyei és hátrányai egy 4 emeletes téglás lakástömb 4. az-az legfelső emeleti lakásának?

Figyelt kérdés

A lakás szigetelt, kapott műanyag nyílászárókat is. A tetőt is leszigetelték. Szomszéd csak alattam és 1ik oldalamon van, minden lakás a háztömb szélén van.

Tapasztalatokra lennék kíváncsi elsősorban.


mint pl.: Nincs felettem zajforrás, meleg van, de klímával frankó stb stb Minden érdekel. Köszönöm.


2011. jún. 10. 12:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én a másodikon lakok, aminek nagy előnye, hogy télen egyáltalán nem kell fűteni, mert teljesen körbefűtenek. Ez a negyediken nyilván nem teljesül. Egy ilyen házban a zajokat vagy mindenhol hallod és zavarnak, vagy meg se hallod mert nem érdekel, és akkor nem zavar, ez egyénfüggő.
2011. jún. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyik legnagyobb hátránya, hogy nincs lift. Mert ha jól gondolom nincs.

Mi "csak" a 2.-on lakunk (régi, gangos ház), de kész gyötrelem egy nagybevásárlásnyi cuccot felcipelni. Gyerekről, babakocsiról, költözésről, egyéb szállítással és cipekedéssel járó dolgokról nem beszélve.

2011. jún. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, és várok még további tapasztalatokat is.


A Lift nekem nem hátrány, lévén hogy még a huszas éveim elején járok, és egy kis mozgás jót is tesz, család még tervben sincs, ugy hogy ezek igazából most nem szempontok.


A bútor cipelés-t majd a szállítókra bízom, bár jó eröben vagyok, és széles a lépcsőház, szóval ez sem nagy akadály. :)

2011. jún. 10. 13:58
 4/16 anonim ***** válasza:

Kamu válasza :

Klímás ? Mert ha nem akkor megszívod, ugyanis hiába van szigetelve a nyári kánikula olyanná teszi a lakást mintha kemencében laknál.A tetőt általában bitumennel szigetelik, az meg amikor felmelegedik és átadja a hőt a lakásnak....

Aztán ahogy öregszik az ember, egyre nehezebben megy a lépcsőzés főleg amikor fáradtan jössz haza a melóból.

Ezek hátrányok.

Előny az hogy az utcai zaj kisebb, és ha olyan helyen van a lakás akkor még a kilátás is jó lehet.

2011. jún. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Persze, klímát mindenképpen teszek bele, én nem bírom a meleget itthon a családi házban sem!


Amugy inkább ilyen első lakás lenne, legénylakás szerű, max 10 évig laknék benne, nem itt akarok megöregedni:), a lépcsőzés nem probléma egyelőre.

2011. jún. 10. 14:14
 6/16 anonim ***** válasza:

Mi már 12. éve lakunk egy pont ilyen lakásban : 4.emeleti, lift nincs, legfölső lakás, csak alattunk van szomszéd... :-DDD


Igaz, nálunk a lakás egy része tetőtérbeépítésű (ferde falakkal), a másik fele felett meg lapostető (sok helyen már beázik), de imádok itt lakni!!!


A mi lakásunk egy csodás belső udvarra nyílik, ahol hatalmas hársfák vannak, madárcsicsergés, semmi busz-autó zaj nincs...


Imádom, hogy hatalmas a lakás (120 nm-es, 30 nm-es nappalival, 3 db hálószobával, hatalmas 15 nm-es fürdőszobával, étkezővel)...


Imádom, hogy nincsenek falszomszédaink (nem kell mások zajait hallgatnom és mi sem zavarunk másokat), az alattunk lakó évente 2x jön haza az USA-ból, tehát őt sem zavarjuk...


Imádom, hogy kulturált, csendes belső lépcsőházunk van (nem gangos külső folyosó)...


Igazából csak az emeleten lakó két másik szomszéddal szoktam találkozni, akik rendesek, nincs velük semmi baj.


A belső udvarban van parkolóhelyünk is, ez is szuperjó!...


Nálunk a fűtés lakásonként egyedi (nálam kombi gáz-cirkóbojler melegíti a központi fűtésemet, ez adja a melegvízet is)...


Szóval, én szeretek ilyen típusú házban lakni, nekünk nagyon bejött!... :-DDD

2011. jún. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ja, tényleg a bevásárlás és a cipekedés lehet gond a negyedikre, de én ezt úgy oldottam meg, hogy interneten rendelek meg mindent a G'Roby-tól, ők cipelik fel a rengeteg ásványvízes palackot, mosóport, ünnepi bevásárlást, havi beszerzést, így mi semmit nem cipelünk!

Sőt, újabban több más internetes boltot is felfedeztem, mindig onnan rendelem a cuccot, ahol épp akciós vagy a legolcsóbb!...


Szinte minden megrendelhető, semmit nem kell cipelni!... :-D


14:47 vagyok

2011. jún. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

a 14:47 kor válaszolótól kérdezném, hogy télen mennyire hideg a lakás, illetve nyáron mennyire meleg?? Valamint hogy szigetelt-e már a lakás? És ha a szomszéd otthon van, akkor mennyire hallani ha pl TV-t néz vagy porszívózik vagy csinál valamit??


A beázás mennyire vészes?? Mert itt állítólag nincs beázás, meg tavaly minden szigetelve lett, szal elvileg nem is lehetne.


Egyékbént a kilátás itt is pazar, Eger belvárosát látom pont, Bazilika, Színház stb stb...

2011. jún. 10. 14:52
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

No, látom valaki beírta a klímát...

Az igaz, hogy nyáron elég meleg van a lakásban, mivel jobban süti a Nap az ablakokat, tetőt, mint egy alsó lakásnál...

De nálunk erre remekül beváltak a ventilátorok!!!

Klimaberendezést semmiképpen nem szeretnék, mert a külföldi lakásunkban van klimaberendezés (Egyiptomban!) és állandóan tüsszögünk, köhögünk, ha ott lakunk...

A gyerekek rendszeresen belázasodnak a túl nagy hőmérséklet különbség miatt, ha ott vagyunk!

Ha szállodába megyünk, ott is éjszakára kikapcsoljuk...


Szóval nálunk a gyakorlatban jobban bevált a ventilátor!


14:47 vagyok

2011. jún. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


1./ Nekem nincs egyetlen falszomszédom sem, így semmiféle zajt nem hallunk szomszédból... Az alsó lakó hangjait nagyon tompán meghallom, ha itthon vannak (bútor tologatás, ajtó becsapás)...


2./ Télen mi szeretjük a meleget, általában 22-25 fokra fűtök éjjel-nappal, ezzel nem spórolunk... A 120 nm-es lakás gázdíja most 19130 Ft/hó átalányban... Szerintem ez nem vészes!...


3./ A beázás : 1-1 kisebb beázási foltunk van, itt elég régen szigetelték a tetőt, ráadásul a ház 1930 körül épült... Ha jelzem a közösképviselőnek, akkor a lyukat lefoltozzák, de az igazi megoldás az egész tető teljes szigetelése lenne, állítólag ez idén várható...

Szerintem ez nem tragikus ahhoz képest, hogy szupernagy a lakásom és kényelmesen élünk!


4./ Nálunk is pazar a kilátás : a nappaliból a Széchenyi-hegy, Sváb-hegy, konyhából és előszobából a Gellért-hegy, Budai-vár... És minden ablakból lombos fák, csendes belső udvarok... :-DDD


Nekünk az is lényeges, hogy központi helyen fekszik a lakás, közelben több iskola, óvodák, középiskolák, számtalan bolt, 1 percre az önkormányzat, 3 percre a bevásárlóközpont, 10 perc gyalog a pályaudvar vagy a metró, 1 percre villamos, buszok...


Lakás keresésnél ezt is vedd figyelembe!!!

2011. jún. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!