Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Inkasszó. Kezes voltam egy...

Inkasszó. Kezes voltam egy hitelnél. Ezt nem fizették. Hitel felmondva. Emberünknek se munkája se semmije. Ha nem fizeti ugye nálam jeletkezik behajtó?!

Figyelt kérdés
Az én fizetésemből a munkáltatónál letiltanak 33%-ot. Ingatlanom, ingóságom nincs. Inkasszót raktak a számlámra 45 napra, ezáltal nem tudom fizetni a gyerektartást. Ráadásul ezáltal én sem tudom fizetni rezsim stb. Ilyenkor mit lehet tenni?

2012. aug. 31. 07:46
 1/5 Smartguy86 ***** válasza:

Imádkozni lehet leginkább. Legközelebb meg nem beleugrani kezesnek egy hitelbe - még akkor se, ha a tulajdon édes anyukád kéri! Pénzügyekben se barátság, se család. Ezt jegyezd meg. Ha meg valami havernak csináltad, akkor főleg magadra vess.


Hogy konstruktív legyek: keress másodállást, esetleg menj be az intézethez és kérj átütemezést - mivel felmondták már, így inkább a végrehajtó irodánál lesz esélyed. Kérj részletfizetést a hátralévő részre, így nem vonogatnak majd le, de a végrehajtói részleteket kegyetlenül és pontosan fizetni kell, különben baj lesz!

2012. aug. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem azzal van problémám, hogy vonják, mert ez a saját hülyeségem volt. De mi van a maradékkal? Vonják a fizetésemből tiszta dolog. A maradék fizetésemből gyerektartást kell fizetnem ami az inkasszó miatt nem megy
2012. aug. 31. 07:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát már csak ezért jó lenne megegyezni a végrehajtóval.

Mert neki nem kell megelégednie a fizetésed letiltásával, minden vagyonodra is végrehajtást vezethet egyúttal teljesen jogszerűen. Így a bankszámládat is inkasszózhatja, meg ha lenne ingóságod vagy ingatlanod, azokat is árverezhetné egyúttal.


Ettől csak az menthet meg, ha megegyezel vele, bár erre se köteles, de érdemes megpróbálni.

2012. aug. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elég gusztustalan dolog egyidejűleg a fiz.letiltás és az incasso, de persze a tartozást valahogy be akarják hajtani.

Javaslom hogy már most indíts el egy igénypert az adós ellen, hátha valami csoda folytán egyszercsak be tudják hajtani rajta, és te visszakapod a pénzed. Ezt feltétlen tedd meg, mert a követelésed elévül 5 év múlva!!!

2012. aug. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az igényper az más, azt akkor lehet indítani, ha valaki másnál volt a vagyontárgyad, és azt az ellene vezetett lefoglalás során elvették. Akkor te bizonyíthatod, hogy nem az övé a vagyontárgy, hanem a tiéd.

Ilyen esetben a már tőled, az adós tartozása fejében behajtott tartozás megtérítését követelheted. Feltétel az, hogy már behajtottak valamit rajtad. Aztán ezt dinamikusan lehet növelni a per során a kereseti kérelem kiterjesztésével, ahogy egyre többet hajtanak be tőled.

Más kérdés, hogy ha nincs mit lefoglalni az adóstól, akkor ez gyakorlatilag semmit se ér.

2012. aug. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!