Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen jogon hívja fel a...

Milyen jogon hívja fel a behajtó, bank az utcában lévő ismeretlent, hogy azonnali visszahívást kér, mert engem nem ért el mobilon?

Figyelt kérdés

Történetesen megbeszélésen voltam,telefon lenémítva. Erre a páromnak viszi a cetlit a lakcímemre egy utcabeli lakos,hogy náluk hagytak üzenetet?

Ezt még is milyen jogon csinálják???

Csak mert nem ez volt az első...


2012. júl. 10. 11:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Olyan alapon,hogy úgy gondolják,ők bármit megtehetnek. Sajnos nincs sehol sem tiltva hogy ilyet nem csinálhatnak meg. A lényeg az,hogy ők a szomszéd által is igazolni tudják majd,hogy felvették veled a kapcsolatot, de te nem reagáltál rájuk.. Bíróságon ez is jól jön nekik.
2012. júl. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én meg jól feljelentem őket zaklatásért...
2012. júl. 10. 11:59
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem sokat érsz el vele,ha feljelented őket, mert ahogy írtam nincs a szabályzatban hogy csakis téged értesíthetnek.

A másik,hogy nem csinálnák ezt,ha te is reagálnál az üzeneteikre,levelükre,telefonjukra. Ha elkezdenéd visszafizetni amivel tartozol, nem zaklatnának téged..

2012. júl. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%

Megtehetik.


Ha a szomszédod telefonszáma publikus, akkor minden további nélkül felhívhatják őket.

Amit nem tehetnek meg: nem mondhatják el, miért keresnek ( banktitok miatt).


Semmilyen jogszabályba ütközőt nem tettek.

Jobban tennéd, ha felvennéd velük a kapcsolatot.


Én a másik oldalát is ismerem: előfordul hogy épp azért keresik az ügyfelet hogy könnyítési megoldást kínáljanak neki ahelyett, hogy felmondanák a hitelét.

Aki sunnyog, az általában rosszabbul jár ( persze az visít a leghangosabban, hogy "szemét bankok").

2012. júl. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A kutya is ugat,amíg nem ismer valakit... Tehát had ne részletezzem a körülményeimet.

Nem okoskodást kértem,hanem a kérdésemre választ.

2012. júl. 10. 12:20
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
Nyugi. Azt úgyse tudják bizonyítani, hogy a szomszéd tényleg értesített téged.
2012. júl. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok: ez nem okoskodás, ez a valóság, még ha nem is tetszik.

Hívd fel őket, lássák hogy van benned együttműködési hajlandóság, és próbáljatok meg valamilyen fizetési könnyítésben megállapodni.

Esetleg adj meg nekik egy másik elérhetőséget is, hátha el tudod kerülni h. a szomszédokat legyenek kénytelenek felhívni.

2012. júl. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

1. a behajtó az egy bohóc, az lesz majd kínos, ha a végrehajtó keres meg

2. nyilván nem passzióból keres, hanem oka van rá

3. kit érdekelnek a körülményeid? ne b*szogatásnak vedd, de feltételezem, hogy kölcsönt vettél fel, amit vissza kell fizetni - hogy jönnek ide a körülmények?

2012. júl. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Akit behajtók keresnek, annak van némi tartozása, amit nem egyenlített ki, így jogos a megkeresés! Bármilyen módon! Legközelebb, ha hitel kell, majd meggondolod kétszer is, hogy vissza tudod-e fizetni. Ez az oldal is tele van a hitelesek nyavalygásával, már lassan ott tartunk, hogy a tisztességes, adófizetők fizessék meg az ő hülyeségüket! Az agyam eldobom!
2012. júl. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem elsősorban az utcabeli lakos tehetne feljelentést zaklatásért.

Én, ha ilyennel felhívnának, meg is mondanám nekik, hogy ha mégegyszer ilyennel felhívnak, megy a feljelentés.

Nem vagyok én senki csicskája, hogy rohangásszak neki.


De ezt te is megteheted, ha egyszer világosan elmondtad nekik, hogy nem akarsz többé velük beszélni és ne hívogassanak.


Más kérdés, hogy lehet, hogy valóban jobban jársz, ha velük egyezkedsz, mint a végrehajtóval, aki az ajtót is rátörheti teljesen jogszerűen, de a pofátlan bankok agyonművelt ügyintézőinek se árt megtanulniuk, mi az a Büntető Törvénykönyv, meg az abban körülírt zaklatás.

Aztán magyarázzanak a szolgálati szabályzatról a főtárgyaláson.

2012. júl. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!