Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az OTP számlatörténetemben...

Az OTP számlatörténetemben egy 2 héttel ezelőtti gyanús terhelést találtam- mi a teendő? Erről az egyről SMSt sem kaptam. Szerintem banki tévedés - mi a teendő, ha OTP szerint valódi a tranzakció, szerintem meg nem?

Figyelt kérdés

Az OTP számlatörténetemben egy 2 héttel ezelőtti enyhén szólva gyanús terhelést találtam: "vásárlás kártyával", OMV xxxx a közlemény, összeg kb, egy tankolás ára. 1) nem kaptam róla SMS-értesítést, 2) sohasem szoktam OMV-nel tankolni 3) értéknap és könyvelési nap ugyanaz, vsz napközben volt, amikor reggeltől késő estig dolgoztam - ott se lehettem. 4) tankoláskor mindig nullázom a km-számlálót, és biztos, hogy azóta nem mentem annyit amennyin most áll.

Ilyen banki tévedésnél mi a teendő?

Az összeg reális, kb egy tank benzin ára, nem egyszercsak mindent leemeltek a számlámról, hanem mintha "félrement" volna ez az egy tétel. Lehetséges ilyen? Hol lehet lekérdezni, hogy pl. az "OMV xxxx" melyik benzinkutat takarja?

Hogy bizonyítható, hogy a kártyám+pin kódom nem volt ott és akkor, és az OTP szerint valódi a tranzakció, szerintem meg nem? A kártyát letiltatni sem lett volna módom, mivel sose kaptam SMS-t. Eddig írtam egy mailt az üf-re, miszerint úgy gondolom, hogy ez a tranzakció nem valós, és legyenek szívesek azonnal visszautalni.


2012. szept. 1. 01:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Menj be az OTP-be. Szokott ilyen lenni, ezesetben a szolgáltatótól bekérik azt a bilétát amit a POS kiad és egyet kapsz te is. Ezek alapján kivizsgálják az esetet.


Én a MÁV-nál dolgozom, nálunk havonta van ilyen eset. Igaz eddig 100%-ban kiderült, hogy vagy nem emlékezett az ügyfél. vagy a gyermeke használta a kártyát, vagy más a tudta nélkül... (Igaz ez a 100%-os arány annak köszönhető, hogy a kártyás fizetést a MÁV külön is nyilvántartja, így ha valakitől pl. 2x húzzák le a pénzt egy hiba miatt, akkor rögötön kiütközik, és kérjük a bankot, hogy küldje vissza. Így időben nem telik el annyi, hogy panaszig eljusson. )

2012. szept. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!