Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A szülúkön be tudják hajtani...

A szülúkön be tudják hajtani a tartozást?

Figyelt kérdés

Egy volt főnököm jól megszívatott, viszont ezt nem tudom bizonyítani, így most rajtam követelnek egy tartozást a cégtől.


Nincs a nevemen semmilyen vagyontárgy. Ingóság max a ruháim.

Albérletben lakom, ez az ideiglenes lakcímem. Az állandó a szüleim lakása.

Jövedelmem nincs papíron.


Öcsém szintén ott dolgozott, tőle is követelnek.

Ő most visszaköltözött a szülőkhöz, jelenleg munkanélküli támogatást vagy valami hasonlót kap.


Ez esetben a szüleimen be tudják hajtani a tartozást, a lakásukon lévő vagyontártgyakból vagy a jövedelmükből?



2012. szept. 5. 12:47
 1/7 A kérdező kommentje:

Két éve már volt egyszer egy behajtónál a tartozásunk.

Akkor nem lett belőle semmi, mivel engem nem találtak otthon. Nem is ott lakom.

Most ismét jött egy felszólító levél otthonra, hogy fizessek. Ha nem akkor végrehajtóhoz továbbítják a tartozásom.

2012. szept. 5. 13:03
 2/7 anonim válasza:
Egy követeléskezelő cégnél dolgoztam. Onnan tudom, hogy ha van állandó bejelentett lakcíme az adósnak, akkor a kérdéses címen lévő vagyontárgyakon végrehajtható a követelés. Számlával kell igazolni, hogy mi NEM az adósé. Amiről nem tudják bizonyítani, hogy nem az övé, azon a követelés végrehajtható. Meg van határozva a törvényben az a néhány vagyontárgy, amit nem vihetnek el, tehát meg kell hagyniuk egy ágyat, egy széket, egy szekrényt meg egy asztalt fejenként. Nem vihető el olyan értéktárgy sem, ami az ember testén van: aranyfog, haj, ékszer, ruha. A követeléskezelő cégek nagyon durván nyomják ám: sosem hagyják elévülni az ügyet, ami 5 év múlva elévülne, ezért 5 évente küldenek egy hivatalos levelet. Valahol, valamikor megtalálnak, és amint lesz tiltható jövedelmed, abból levonják, vagy behajtják az örököseidtől, ha meghalsz időközben.
2012. szept. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

És ha albérletben lakom és ide bejelentem magam?

Itt a tulajé minden, az ő cuccait meg csak nem foglalhatják le.

2012. szept. 5. 15:50
 4/7 A kérdező kommentje:

Amit még nem értek, hogy először jött a cégtől egy felszólítás.

Aztán megekeresett egy behajtó.

Most két év múlva megint a cégtől jött levél és azt írták, hogyha nem fizetek akkor ismét behajtóhoz kerül a dolog.

De már egyszer volt behajtónál, most megint másik lesz?

2012. szept. 5. 17:38
 5/7 anonim válasza:
Egyéb ként ha böveb infot adnál arol hogy miért követelik rajtad és menyit, és ha te papiron nem dolgoztál a cégnél akor nem is tartozhatsz tegyél feljelentést vagy iesmi
2012. szept. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Dolgoztam a cégnél, csak mindez elkerülhető lett volna, hogyha a volt főnököm nem cseszik ki velem és időben értesít volt rá 3 hónapja és ahogy én tudom ő már 1 hónap után tudta, hogy gond lehet amit meg lehetett volna előzni. Tehát nagyon nem tudok mit tenni.


Vagy fizetek vagy trükközöm. Ezért tettem fel ezt a kérdést.


Szóval az albérletből is el tudják vinni a cuccokat amik nem is az enyémek?

2012. szept. 9. 22:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi van akkor ha semmi tulajdonom és jövedelmem nincsen, még bejelentett munkanélküli sem vagyok? ebben az esetben mit tesz a végrehajtó? nem lehet vele megbeszélni pl hogy munkát vállalok és havonta törlesztek?
2013. máj. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!