Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyit nyerhetek azon ha a...

Mennyit nyerhetek azon ha a postai sárga csekkes befizetés helyett, a banki átutalást választom, vagy a csoportos beszedési megbízást, illetve Távszámlát?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!

2012. szept. 9. 10:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen számlacsomagod van.

Van amelyiknél a csoportos beszedésnek és az átutalásnak is van díja, de van olyan is, amelyiknél mindkettő ingyenes.

Ha a te számlacsomagodban ingyenesek, akkor végül is anyagilag nem nyersz szerintem, viszont időt igen, amellett pedig még azt is, hogy nem lesz vele gondod. Tuti, hogy be lesznek fizetve, nem lesz olyan, hogy véletlen elkallódott a csekk, hogy elköltötted a pénzt mielőtt befizetted volna a csekkeket.

Viszont ha nem ingyenesek ezek a számládnál, akkor pedig még veszíthetsz is anyagilag.

A távszámlát viszont szeretném megkérdezni, hogy az mi.


Mi évek óta csoportos díjbeszedéssel fizetjük a számlákat. Nagyon jó döntés volt. Idáig, amíg külön-külön volt számlánk a férjemmel, addig úgy csináltuk, hogy az egyikőnk számlájáról mentek a csoportos díjbeszedések, a másikónk számlájáról pedig úgymond éltünk. Így szintén kikerültük azt, hogy véletlen többet vegyünk le a számláról, és ne legyen elég a levonásokra.

2012. szept. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ennek utánanézek (hogy lehetőleg ingyenes legyen. A távszámla az olyan hogy be kell regisztrálni erre az oldalra: www.tavszamla.hu , amelybe benne van jó pár szolgáltató az oldalon ott van az összes.

Így a számlát digitálisan kapod meg, ergo meglehet sporolni azt a száz valahány forintot amiben a csekket küldik levélben.

2012. szept. 9. 14:01
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon rég be vagyok regisztrálva a Távszámlán, de nem vettem észre, hogy olcsóbbak lettek volna a számláim. De az is lehet, hogy én nem figyeltem eléggé. Abból a szempontból viszont nagyon jó (az általad felsoroltakon kívül), hogy bankkártyás fizetésnek minősül, ha rajtuk keresztül fizeted. Ilyen még a Díjnet is. Azt hiszem ott még több is a szolgáltató.
2012. szept. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
50%

A távszámla és annak kiegyenlítése külön választandó.

A távszámla (elektronikus számla) a papír alapú számlát helyettesíti. Ezek a díjnet és tavszamla oldalakon elérhetők regisztráció után.

Ezek az elektronikus számlák kiegyenlíthetők bankkártyás fizetéssel, utalással és csoportos beszedési megbízással egyaránt.

Nekem az OTP-nél elektronikus számlacsomagom van, amin díjmentes a csop.beszedési megbízás, ezért minden számlát elektronikusan kérek (nem kell papír gyűjtenem és lefűznöm otthon) és díjlehívással fiezetem a bankszámlámról (ingyen), így nekem jobban megéri.

2012. szept. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!