Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tegyek, ha postai csekken...

Mit tegyek, ha postai csekken befizettem a banki tartozásom, de még nem érkezett meg a bankhoz a pénz?

Figyelt kérdés
08.13.- án adtam fel a csekket de még mindig nem érkezett meg a bankhoz! Most meg a bank mindenféle késedelmi kamattal fenyeget pedig tudom igazolni a befizetésem a feladóvevénnyel. A posta ilyenkor megtéríti nekem a késedelmi kamatot vagy a banknak el kell engednie? Hát tiszta röhely ez a Magyar Posta!
2012. szept. 11. 21:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Faxold el nekik a csekkről a bizonylatot.Postán is lehet,ha nincs otthoni géped.
2012. szept. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Már megtörtént.
2012. szept. 11. 22:42
 3/17 anonim ***** válasza:

A bank (és a szolgáltatók is) akkor veszik teljesítettnek a tételt (törvény szerint), amikor az beérkezik hozzájuk.

Ha te 08.13-án adtad fel, annak kb. 08.15-16-án be kellett volna érkeznie a bankba.

[link]

A postán kell kerestetned az összeget:

"(2.4.2) A tárgynapi elszámolási időpontig a pénzforgalmi szolgáltatások keretében feladott, illetőleg elfogadott

megbízások teljesítése – eltérő megállapodás hiányában - legkésőbb a tárgynapi az elszámolási időponttól

számított második munkanapon megtörténik."

és

"(6) A Magyar Posta felelőssége

(6.1) Felelősség

(6.1.1) A Magyar Posta felelőssége, a megbízás elfogadásával, az egyes szolgáltatásokkal közvetített be- és

kifizetések összegének erejéig, a Polgári Törvénykönyv szerinti általános elévülési időn belül, a szolgáltatás

hibátlan teljesítésének bizonyíthatóan történő befejezéséig terjed. A Posta felel az általa nem teljesített

vagy hibásan teljesített fizetési műveletért felszámított díj, költség vagy egyéb fizetési kötelezettség

megtérítéséért.7"

[link]

2012. szept. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Sok igazság van abba amit az előző írt, de még tegyük hozzá azt is, hogy a pénz lehet 2 nap alatt a számlájára érkezik a banknak, de attól még nem biztos, hogy azt rögtön be is könyvelik és elszámolják neked. Én 5 éve dolgozom postán, de eddig még sose volt olyan, hogy ne kapta volna meg a pénzt a címzett...
2012. szept. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szóval nem biztos, hogy a posta a hibás (nem védeni akarom, mert szarok rá), hanem lehet hogy a bankod, mert nem csak a posta tud hibázni...
2012. szept. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"Én 5 éve dolgozom postán, de eddig még sose volt olyan, hogy ne kapta volna meg a pénzt a címzett..."

Mindig van egy első eset...


A bankon csak akkor tudja követelni a pénz bankon belüli nyomon követését, ha igazolni tudja, hogy megérkezett a bankhoz a pénz.

Tehát első lépésként a postán kell kerestetnie a pénzt.

Ha a posta igazolja, hogy továbbította a pénzt a bankhoz, akkor lehet elővenni a bankot, hogy hova könyvelték, vagy miért nem könyvelték le az összeget.


Hacsak azóta meg nem oldódott az ügy.

2012. szept. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ma indíttatam el a befizetett összegemnek a kerestetését melynek díja 720Ft. volt. Ott egyenlőre szóban úgy tájékoztattak, hogy a banknak a számlájára megérkezett a összeg. Akkor a bank miért nem könyveli le a számlámon a pénzt?
2012. szept. 12. 19:00
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha a bank hibázott,és ennek ellenére kiróják a késedelmi kamatot,akkor a PSZÁF-hez lehet fordulni,bár jobb lenne,ha enélkül is elrendeződne az ügy.
2012. szept. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A banktól kérheted a 720 Ft megtérítését is, tegyél panaszt, kötelesek felvenni a reklamációt és kivizsgálás után kártalanítani.
2012. szept. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A posta leigazolta, hogy elutalta a pénzt a banknak. Ezt az igazolást lefénymásoltam és elküldtem a bank felé ajánlott levélben. A bank meg váltig állitja, hogy nem kapta meg az összeget. Ilyenkor mi van? A bankkal pereskedjem? Gondolom ez olyan lenne mint bolhának az elefántal harcolni. Kérlek adjatok tanácsot. Gondolom a bank ezt azért csinálja, mivel egy összegben kifizettem a tartozásom akkor is tudjon kamatot esetleg késedelmi kamatot kivetni.
2012. szept. 24. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!