Elhagytam a sárga csekk befizetési bizonylatát. A Bank (cetelem) azt állítja, hogy nem fizettem be egy részletet. Lehet ilyenkor valamit tenni? Mondjuk a posta nem adja ki a bank felé tett befizetésemet?

Figyelt kérdés

2012. szept. 15. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Mit tegyek, ha befizetett csekkszelvényemet elvesztettem?


A befizetésről lehetőség van feladóvevény másodpéldányt kérni, a hirdetményben kihirdetett díj ellenében. A készpénzátutalási megbízáson befizetett összegről utólagos elismerést kizárólag a Posta Elszámoló Központ adhat ki. Elérhetősége: Budapest XX. Attila út 40., postacíme: 1201 Budapest, Postafiók 91., az ügyfélszolgálat telefonszámai: 1/421-7575, 1/421-7576."

[link]


Megkéred az elismerést és azzal igazolhatod, hogy befizetted.

2012. szept. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, most ez egy kicsit megnyugtatott. :)
2012. szept. 15. 12:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ez nem éppen így működik!Másodpéldányt kizárólag a befizetési bizonylat bemutatásával lehet kérni,ezt a szolgáltatást nem arra találták ki hogy elveszett bizonylatot pótoljon!Szerinted naponta hány csekket adnak fel postán?Több százezret!A csekkek nem név-cím alapján vannak nyilvántartva hanem azonosító szám alapján ami a befizetési bizonylatodon van,nem véletlenül kapod vissza-csak azzal tudod igazolni hogy befizetted.Tehát ha bemész az elszámoló központba nem fognak neked semmit sem kiállítani,kb. tűt keresnének egy szénakazalban,szerintem bukta...
2012. szept. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De ha mégis sikerrel jársz légyszi írd meg!
2012. szept. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szerencsére azóta megoldódott a probléma, kiderült, hogy bank szúrt el valamit és nincs tartozásom, ahogy ezt én eddig is tudtam. Szóval nem kellett a postán ez után nyomoznom. De, az ügyfélszolgálatnak pánikomban írtam egy e-mailt és ezt a választ kaptam:


Amennyiben az eredeti feladóvevénnyel nem rendelkezik, az alábbi módon kérhet adatszolgáltatást a befizetett összeggel kapcsolatban:

A szolgáltatás igénybevételére díj ellenében személyesen, faxon, vagy levélben van lehetőség.


A kereséshez a befizetés időpontját, helyét, a befizetett összeget, a címzett és a feladó adatait szükséges megadni. Az adatszolgáltatás bruttó 1.435,- Ft/db, melyet akkor is meg kell fizetni, ha a keresés eredménytelen.


Amennyiben a feladás helyét nem, az idejét pedig csak egy hosszabb (több hónap) időintervallumban tudja megjelölni, az adatszolgáltatást a fizikai irattárból kézi kereséssel tudjuk teljesíteni, melynek díja a ráfordított munkaórától függ. A bruttó díj 3.260,- Ft/óra.

A várható munkaórára vonatkozóan a közölt adatok ismeretében előzetes értesítést küldünk.


A díjat személyes kezdeményezés esetén az igény bejelentésekor kell kiegyenlíteni. A levélben vagy faxon kezdeményezett adatszolgáltatás díját utólag, számla ellenében kell megfizetni. Írásbeli és faxon történő megkeresésében kérjük, hogy szíveskedjen a költség megfizetésére vonatkozóan nyilatkozatot tenni.


Az adatszolgáltatás az alábbi elérhetőségeken kérhető:

Levélcím:

Posta Elszámoló Központ

Közönségszolgálati osztály

Budapest

Pf.: 91.

1725


Fax: 06/1-421-2801


Személyes ügyfélszolgálat: Budapest XX. Kerület Attila u.40.

Nyitva tartás: H-Cs: 08.00-15.45; P: 08.00-15.00.


További információ kéréséhez a Posta Elszámoló Központ Közönségszolgálati Osztályának telefonszámán érdeklődhet az alábbi elérhetőségeken: 1/421-7575 vagy 1/421-7576.

2012. szept. 19. 02:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszi!
2012. szept. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!