Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valakinek küldtem pénzt a...

Ha valakinek küldtem pénzt a bankkártyájára, de az a valaki átvert akkor azt az összeget valahogy vissza lehet téríteni hozzám?

Figyelt kérdés
mindössze 26.000 ft-ról van szó. Pontosabban egy interneten vásárolt készülékről van szó, aminek az árát előre utaltam az illetőnek de a készülék nem érkezett meg. Most mit tegyek?

2012. szept. 20. 20:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Először is: nem a bankkártyájára küldted, hanem a bankszámlájára.


Keresd meg az illetőt, próbálj vele egyeztetni. Vagy bizonyítani kell, hogy elküldte, vagy vissza kell adnia a pénzt.


Ha elutasítja a megkeresést vagy 1-2 napon nem adja vissza, akkor bizony feljelentést kell tenned.


Esetleg nézz utána az illetőnek, lehet van már ellene hasonló panasz a neten.

2012. szept. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy nem tudok róla semmit a bankszámlaszámán kívűl:/ van egy telószáma de még ne tudom hogy az érvényes-e.

ha pár nap mulva nem érkezik meg a készülék megpróbálomm felhívni.

2012. szept. 20. 20:37
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha megvan az elérhetősége, hívd fel, írj e-mailt.

(lehet egy egyszerű késés, elkallódás is)


Ha nincs, vagy nem reagálnak, tehetsz feljelentést.

2012. szept. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
15%

Nem igazán érsz valamit is a feljelentéssel.


Azt fogja kérdezni a rendőrség, te-e küldted a pénzt a számlájára.

Majd meg azt hogy szándékosan erre a számra, vagy elirtad-e?


Mivel szándékosan és te küldted, azt fogják mondani, mit kéne most tenniük.


Jogi szabályok erre nem mennek ki. Ha egy betörönek te adod oda a pénzt, akkor nem vagy jogosult őt se feljelenteni, amennyiben nem ment be a házadba...


Kivétel, ha valami erőszak/fenyegetés van a háttérben.

2012. szept. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

a csalás bizony büntetendő.

szerződést kötöttetek lényegében, és ő nem teljesített. ha nem adja vissza a pénzt, vagy szállítja le a terméket, akkor rendőrség.

2012. szept. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
az a gyanús, hogy miután megérkezett hozzá az összeg letörölte a profilját amin azelött beszélgettünk. és e-mailt így nem tudok írni neki. Mondott egy bizonyos napot hogy addigra tuti megérkezik. ha mégsem akkor felvívom HA érvényes a szám amit adott!
2012. szept. 20. 21:01
 7/16 anonim ***** válasza:
bankszámlaszámból visszanyomozható mindneki.
2012. szept. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Bankszámla tulajdonosa 2 mp alatt keríthető elő a rendőrségen.


De nem is értem, millió + 1 oka lehet, hogy letörölte a profilját. Hívd fel, mielőtt drámázol.


Aztán feljelenteni simán fel lehet, ez bizony csalás és imádja az ilyet a rendőrség, mivel gyk. nem kell nyomozni semmit, kimennek a bankszámla tulajához és pics@n rúgják és máris van egy "megoldott ügyük" papíron munka nélkül.

2012. szept. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
9%

A lepontozott válaszadó vagyok!


Tapasztalatból írtam ezt a kérdést. Voltam rendőrségen, és csak azt mondták, mivel ÉN UTALTAM a pénzt és be is vallottam, szerződéskötés nélkül baszhatom.


Vihetem perre az ügyet, de ahhoz mondták, jó ügyvéd kell. Úgye az meg nem 100.000ft.


Szóval inkább hagytam a picsbe, főleg hogy azt is mondták, max őt megbüntetik, de a pénzt én vissza nemkapom, csak maximum becsületsértés miatt perre vihetem a dolgot.


Szóval gondoljátok át mit írtok újra.

Jah és pontozzatok le mert próbálok segíteni..


Magyar mentalitás, hogy az ilyenekbe nőne bele a villanyoszlop.

2012. szept. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

# 9


Hülyeségeket beszélsz. Totális hülyeségeket.


Szerződést pedig a magyar jogban nem csak írásban lehet kötni, hanem akár szóban is. sőt, még a "ráutaló magatartás" fogalmát is ismeri a jogunk. (ugye a telefonos tukmálósok?).


Szóval szerintem ne erőltesd a marhaságaidat. Nyugodtan lehet menni a rendőrségre és fognak is foglalkozni vele.

2012. szept. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!