Életbiztosítás?

Figyelt kérdés

Alig vártam, hogy lejárjon. Elérkezett a nap.

Örömöm, sírásba fakadt. Még annyit sem kaptam amit befizettem! Mégegyszer. Még annyit sem kaptam amit befizettem.

Válaszuk: ilyen-olyan kezelési költség...

Egy kanyit sem kamatozott, sőt én fizettem nekik.

Ezekután ne kapjak agyvérzést?


2012. okt. 5. 10:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Na jó, kamatozott, de azt bőven elvitte a kezelési költéség.
2012. okt. 5. 10:41
 2/12 Antimod ***** válasza:
Ezért veszem ki 5 év után. Persze a szöveg, hogy az elején vonják le a jutalékot, és majd a futamidő vége felé felpörög a hozam. Már most sokat buktam rajta, de nem idegesítem magamat ezen. Tanulságos volt.
2012. okt. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az életbiztosítás nem arra van, hogy nyerészkedjen rajta az ember, arra ott vannak a bankok és befektetések. Az életbiztosítás azért van, hogy ha valami történik, akkor a család ne maradjon pénz nélkül.
2012. okt. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Antimod ***** válasza:

"Az életbiztosítás nem arra van, hogy nyerészkedjen rajta az ember"


Ez igaz, de gondolom a kérdező és én is az életbiztosításnak álcázott befektetési módszerről írtunk, ami pár éve nagyon népszerű volt, és óriási hozamokat ígértek.

2012. okt. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Megkötés előtt megkérdeztem, menyit kapok, ha lejár. Nem halálesetén, hanem ha lejár. Közelébe sincs az összeg.
2012. okt. 5. 11:09
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért azt ne felejtsük el, hogy közben volt egy válság, és a befektetések hozamát pikk-pakk eltüntette.
2012. okt. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az üzletkötők olyan szépen ki tudják számolni a tizensokmilliós lejárati összegeket :)
2012. okt. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 kapo1588 ***** válasza:
jaja amikor átlagos évi 15 % hozammal számolnak és közlik h ezzel alulbecsülik az összeget...:D
2012. okt. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem kötünk biztosítást. Semmilyent. Félretesszük a pénzt és ha bmi baj történik, a saját pénzünkből orvosoljuk.
2012. okt. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A biztosításoknak sok fajtája van. Némelyiknek csak a neve biztosítás, ezek inkább biztosításba bujtatott "befektetések". A tisztán kockázati életbiztosítások után semmit, vagy csak egy jelképes összeget adnak vissza a lejáratkor. A hagyományos tőke gyűjtős biztosításoknál a befizetett pénzre rakódik valamennyi hozam, de ebből lejön a különböző biztosítások díja és egyéb költségek (élet, baleset, betegség, rokkantság biztosítás, stb...) és annyi kiegészítő biztosítás, amennyit választunk, így itt sem várható, hogy a lejáratkor többet kapunk vissza, mint amit befizettünk. A befektetéses biztosítások is sokfélék. A befektetési alapok közül a tőke és hozamgaranciás termékek alig termelnek hozamot, de ott legalább veszteségre nem kell számítani. A kockázatosabb részvényalapoknál előfordulhatnak átlag feletti hozamok, de jelentős veszteségek is. Aki folyamatosan nyomon követi az egyes részvényalapok hozamát és időnként vált az alapok között, jelentős többletet tud összerakni, de aki nem foglalkozik vele, azt meglepetés érheti.

A legnagyobb probléma az, hogy ezeket a termékeket

úgy értékesítik, mintha minden esetben garancia lenne a magas hozamra, ezzel megtévesztik az embereket. A legnagyobb bajt ott látom, hogy nem tudtad előre, mire számíthatsz a lejáratkor, pedig minden folyamatosan nyomon követhető minden fajta biztosításnál.

2012. okt. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!