Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi alapján utasítja el a bank...

Mi alapján utasítja el a bank a hitelkártya kérelmet? Van rá képlet?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, és mostanában próbáltunk hitelkártyát(társkártyát) csináltatni.


Tudom, minden bank a saját szempontjai alapján. Viszont elvileg van vmi szabályozás, hogy csak a jövedelem 40%-ával lehet tartozni, ha pedig devizáról van szó, akkor ez 20%.


Azért lett különös a dolog, mert hiába van anyámnak 320 ezres fizetése, a Cetelemen kívül mindegyik bank elutasította a hitelkártya kérelmét(tőlük is csak egy olcsó laptopot vettünk, havi 5 ezres törlesztőre). Pedig csak egy autólízing van, ami 20 ezer huf, a rezsi 25 ezer, meg van egy svájci frankos lakáshitel, de az sem lépi túl a 20%-ot.


Tudom, mindenki jön a dumával, hogy "inkább örülnétek, hogy nem szívott be az ördögi kör". Ők inkább most ne válaszoljanak.

Viszont már anyámmal kezdjük úgy érezni magunkat, mintha vmi páriák lennénk pénzügyileg, a bankok úgy kezelnek minket, mint a leprásokat, hiába keres többet, mint a magyar átlag. Persze KHR-en sem vagyunk.

Mitől félnek a bankok? Hogy anyám véletlenül kifizeti a hitelt, vagy mi? Ugyanis SZÓ SZERINT mindegyik banknál voltunk. Szerintem nem tudtok olyat mondani, ahol ne lettünk volna, kb. 20-nál biztosan.

De ők persze semmit sem mondanak, mert banktitok.



2012. okt. 5. 16:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Banki titok a képlet.


Mindenesetre gondold végig. Anyud közepesen keres (most volt statisztika, az átlag fizu 280), ami mellett fenn kell tartania egy lakást + fizetni a rajta lévő hitelt + fizetni a kocsin lévő hitelt + van egy 19 éves gyereke, aki szintén gondolom nem dolgozik, tehát őt is el kell tartani. Ez nagyon necces, én se adnék.

2012. okt. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 hájaaa ***** válasza:
Vannak bankon belül is olyan szektorok amiket kizárnak. Tehát hiába keres mondjuk vele 1milliót havonta akkor sem kapja meg a hitelkártyát. Pl ilyenek a közvetítő cégek, építőipar, vagy bármi ami jutalékot ad javarészt fizetésként. Ezek a szektorok bankonként változnak de lehet hogy anyukád pont az egyikbe esik..
2012. okt. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!