Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van lehetőség az OTP-nél,...

Van lehetőség az OTP-nél, vagy bármely más banknál, hitelintézetnél biztosítás, hitel, stb. értékesítésre?

Figyelt kérdés
Másodállásban vállalkozó vagyok, de közgazdásznak készülök, és a bankszakmában szeretnék elhelyezkedni, úgy gondoltam ezt jó tapasztalatszerzés lenne a jövőre nézve.

2012. okt. 9. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Meg lehet nézni bármelyik bank vagy hitelintézet honlapján az állásajánlatokat és ott tudsz nézni neked megfelelőt. Bár ezekhez általában szakirányú, felső fokú végzettség kell, de azért lehet nézelődni.

Ha nem riaszt el téged az ügynöki munka, ahol hiteleket, megtakarításokat, biztosításokat stb. közvetítesz, akkor ahhoz már elég szerintem a legtöbb helyen a középfokú végzettség is és elég sok helyre keresnek ilyen embereket.

2012. okt. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Másodállásban foglalkoznék ezzel, így nem lenne probléma a vállalkozói járulék fizetéssel sem. Fizetéskiegészítésnek, ha más nem, gyakorlatnak szerintem jó ötlet,

köszi a segítséget

2012. okt. 9. 12:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Külső közvetítőként lehetsz függő, vagy független tanácsadó. Ehhez felsőfokú szakirányú végzettség, vagy megfelelő hatósági vizsga, esetleg szakirányú OKJ-s végzettség szükséges, illetve számlakésesnek kell lenni. Ma már ezt a munkát a többség valamilyen nagyobb ernyőcég égisze alatt végzi a sok PSZÁF előírás, rendszeres oktatások, vizsgák és a rengeteg költség megosztása miatt (pl felelősség biztosítás), ezért azt javaslom, keress egy nagyobb pénzügyi tanácsadó céget, ahol megkapod a szükséges képzést és a jogosultságokat is ehhez a munkához. Olyan céget keress, ahol nincs teljesítmény elvárás és nem hálózati rendszerben működnek. Több ilyen ernyőcég is van, ahol elsősorban a szakmai továbbképzések és a tanácsadók összefogása az elsődleges cél, nem pedig a minden áron "termékértékesítés és eladástechnika".
2012. okt. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!