Kezdőoldal » Utazás » Európa » Két fő részére mindennel kb....

Két fő részére mindennel kb. mennyiből jön ki egy út Velence és környékére? Valaki valami olcsó, de jó utazási lehetőség, és hely hol lehet ezt szervezni? Olcsó szállás, meg bármi hasznos infó érdekel. Miket ajánlott elintézni (pl. biztosítás)?

Figyelt kérdés
2009. szept. 2. 17:32
 1/7 anonim válasza:

A repülő oda-vissza 45 ezer Ft / fő

Apartman 1 személynek 6 ezer/éj



Elmentek mondjuk 1 hétre, akkor kell napi 10 ezer Ft = 70 ezer


45 + 45 = 90

7 x 12 = 84

7 x 10 = 70


1 hétre utazással, szállással, költőpénzzel együtt 250 ezer Ft.

2009. szept. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi tavaly augusztusban voltunk. A Wizzair-nek van járata Trevisoba, ami Velencétől 25 perc vonattal (Velencében a vasútállomás a város kellős közepén van, kimész és ott vagy a Gran Canale-nál), átlag 10ezer forintból meg lehet úszni egy oda-vissza jegyet. Mi Trevisoban szálltunk megy egy panzióban, 50 euró volt naponta a kétágyas szoba. Lehet Velencében is olcsó szállást találni, a www.hostelbookers.com-on kell körülnézni. Mi azért szálltunk meg Trevisoban, mert úgyis onnan ment a repülőgép, és nem akartunk az utolsó nap korán kelni.
2009. szept. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mind a kettőtöknek.

Várom a további válaszokat!

2. válaszoló: az írt úti ktg. az a repülő, vagy a vonat, vagy a repülő+vonat?

2009. szept. 3. 19:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez a repülőjegy ára. A vonat ára 2 euró körül volt.
2009. szept. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Mi a múlt hétvégén voltunk Velencében a párommal. 3 éjszaka 3 csillagos hotelben, reggelivel, repülővel kb. 76.000,-Ft volt kettőnknek. A repülő Wizz Bp. Ferihegy 1-ről Trevisoba 30.000,-Ft (ez úgy jön össze, hogy mi adtunk fel 1 poggyászt kb. 3000,-Ft ha jól emlékszem + 1.000,-Ft a szervízdíj, mert banki átutalással fizettünk)a többi a szállás. A hotel Trevisoban volt, szerintem teljesen korrekt, tiszta, a személyzet egész tűrhetően beszélt angolul (az olaszok nagy részére nem jellemző!!!!). Innen Velence 30-35 perc vonattal, ami oda-vissza 10 Euróba került 2 fő részére. A vonatok félóránként közlekednek mindkét irányba. Mi még Veronában voltunk vonattal, ez Trevisotól 130 km, a jegy 33 Euró volt(ez csak egy bizonyos járatra ennyi, egyébként kb. 80 Euró oda-vissza két főnek!). Nagyon szép város nekünk jobban tetszett mint Velence (érdemes Verona Cardot venni a vasútállomáson ami 10 Euró fejenkénet. 10 múzeumot, látványosságot lehet vele megnézni. Ha mindenütt belépőt vennél az sehol nem olcsóbb 5 Eurónál fejenként, ergo legalább 50 Eurót/ fő spórolsz!!!). Tervisora is érdemes egy fél napot szánni, tartományi megyeszékhely, nekünk tetszett. A vasútállomás, illetve a repülőtér a hoteltól busszal közelíthető meg, a buszjegy elővételben 1 Euró, a sofőrtől vásárolva 2 Euró. A vasútállomáson biztosan lehet venni, a reptéren nem tudom. Egyébként megjegyzendő, hogy egyéni szervezéssel és szállásfoglalással ez a szoba 75 Euró/ éj + 8.30 Euró a reggeli!! (A hotelben ez volt kiírva)Ahol mi intéztük az úgy találod meg, hogy beírod a keresőbe a következőt: triplanet. Remélem ez nem számít reklámnak. Mi mindent itt intéztünk, teljesen korrektek. A vonatokról itt érdemes tájékozódni: www.trenitalia.com.(a nyelvet át lehet állítani angolra). Biztosítást szerintem mindenképpen kössetek, ahol mi kötöttük erre a 4 napra kettőnknek 3.500,-Ft volt. Nem érdemes ezen spórolni, mert elég nagyot lehet bukni, ha nincs és történik valami.
2009. szept. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi, hogy ilyen részletesen leírtad (utolsó)!

Az olasz nyelv nálunk nem gond, szóval nem fontos, hogy angolul beszéljenek, vagy olvashassuk a web oldalt, sőt még olaszul jobb.

Köszi!

Bármilyen olaszországi nyaralás érdekel ilyen téren, mert még nem tuti, hogy Velence és környéke lesz...jövőre tervezzük. :)

2009. szept. 20. 11:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom mennyire aktuális még, de gondoltam én is írok. Mi párommal júliusra tervezünk egy 4 éjszakás Velencei utazást. Úgy terveztük 3 éjszakát töltünk egy Velencétől 30 percre levő kempingben. 2 személyes kis bungallowban, ami 3000Ft/fő/éj, a buszjegy 2 euró oda-vissza Velencébe. Egyik napot mindenképpen Velencében szeretnénk eltölteni, aztán jó lenne a tengerben fürödni egyet, és esetleg egy másik közelebbi várost megnézni, vagy Velencébe mennénk még egyszer, ha úgy tartja kedvünk. Repülővel megyünk, a wizzairnél ahogy mondta már valaki 7-8 ezer ft-ból ki lehet hozni egy oda-visszát, csak sűrűn kell figyelni a honlapjukat, 3 naponta változnak az árak. Én tavaly utaztam velük, szerintem nagyon korrektek az árhoz képest :) Más nem is nagyon van, tehát mi úgy számoltuk 25 ezerből kijönnek a kötelező költségek egy főre, és akkor még ennünk kell valamit, illetve belépők, vizibusz ha úgy hozza kedvünk, ilyesmik... :)
2010. márc. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!