Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ilyenkor mi a helyzet? (lakoss...

Ilyenkor mi a helyzet? (lakossági folyószámla)

Figyelt kérdés

Valaki ismeretlen ember készpénzt fizetett be a számlánkra, amit valószínű hogy nem nekünk szántak. (Bár várunk egy pénzbeli támogatást, de ez nem annak tűnik)

Ilyenkor mit lehet tenni? Mert visszautalni nem tudják a pénzt, mert készpénzbefizetés történt. Van valami "elévülési idő" (ha igen mennyi) hogy ha nem történik semmi akkor miénk a pénz? Mert nem akarunk belekölteni, ha aztán kiderül hogy azt vissza kell fizetni...



2012. okt. 9. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:

A véletlen befizetések igen ritkák, lévén hogy a bankszámlatulajdonos nevét és számlaszámát is elkéri a bankpénztár. De előfordulhat.

Szólni kell a bankban, ott megvan a befizető neve és címe, kiértesítik. A pénzt a számlátokról zárolják, és részére visszafizetik.

A pénz nem a tiétek, és nem is lesz soha. Belekölteni? Fura, hogy ez egyáltalán felmerült...

2012. okt. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azért merült fel, mert mint írtam várunk egy összeget (ami elvileg holnap érkezik) Csak ez nem annak tűnik. De lehet, hogy az csak nem merünk hozzányúlni.

Nem akarom én senki pénzét lenyúlni, mielőtt erre gondolna bárki is.

2012. okt. 9. 12:21
 3/8 A kérdező kommentje:
Ami még bizonytalanná teszi a helyzetet az az hogy szociális támogatást várunk (az egyetemről) és nem tudjuk, hogy mennyi lesz. Mert ha tudnám akkor vagy egyezik az össze vagy nem. de így...
2012. okt. 9. 12:23
 4/8 A kérdező kommentje:
*összeg
2012. okt. 9. 12:24
 5/8 anonim ***** válasza:
az egyetem utalja a pénzt, nem befizeti. És ott van a neve és számlaszáma, egyértelmű. A bankban megmondják mi történt.
2012. okt. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elsőnek: Én úgy tudom, hogy nem adnak ki adatot. Most bemegyek mutatok egy számlaszámot, és nekem kiadják a hozzá tartozó tulajdonos nevét... Ilyen nincs.
2012. okt. 9. 12:37
 7/8 A kérdező kommentje:
Jah, bocsánat félreértelmeztem. (a befizető adja meg a számlatulajdonos nevét) oké, világos. :D
2012. okt. 9. 12:39
 8/8 anonim ***** válasza:
ha a számlaszámnak bármilyen köze van hozzád (pénzt akarsz rá befizetni, pénzt kaptál róla, stb.) akkor kiadják a számlatulaj nevét természetesen.
2012. okt. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!