Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi lehet a probléma? Már a...

Mi lehet a probléma? Már a második! Bank utasította el a hitelemet, az okát persze nem mondják meg. Nem értem mi a baj, még a hiteltanácsadó is meglepetten állt a dolog előtt. A részletek lent

Figyelt kérdés

Adatok:

Nettó fizetés: 130.000 Ft

Munkaviszony: Alkalmazott - 7 hónapja, nagy multinál - határozatlan idejű

Életkor: 23 év

Lakcím: állandó lakcím (tulajdonostárs)

Folyószámla: több, mint 2 éve nyitottam, van rajta egy folyószámlahitel (50.000 Ft), amit sajnos az utolsó 3 hónapban át is léptem, 2-4 és 600 Ft-al.. Viszont úgy tudom, hogy -1000 Ft-ig a bankok ezzel se foglalkoznak


400.000 Ft fedezet nélküli személyi kölcsönt szeretnék 4 éves futamidőre (kb 12-14ezer Ft, bankonként változik /hó)

Ami a vicc, hogy még a CETELEM és a COFIDIS is elutasított a két bankon kívül (K&H, Budapest Bank), persze inkább banktól szeretném a hitelt. A saját bankomnál még ne mtudok hitelt felvenni, mert min. 1 év munkaviszony kellene.

Mi lehet a baj? már lövésem sincs.



2012. okt. 10. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
van egy viszonylag új rendszer a Központi Hitelintézeti Rendszer (KHR), a régi bar lista. Egy évben egyszer akárki lekérdezheti róla az adatait ingyen, ha szerepelsz rajta, akkor kb rossz adós vagy szerintük és lehet h ezért nem adnak hitelt
2012. okt. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azt elfelejtettem mondani, hogy még soha nem volt hitelem, biztos, hogy nem szerepelek rajta.
2012. okt. 10. 18:24
 3/9 anonim ***** válasza:

kettő oka is van. 1. 7 hónap munkaviszony?? senki nem fog foglalkozni veled 1 év alatt.

2. fiatal vagy, 25 év alatt nem szeretnek adni

2012. okt. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A felsorolt bankok, és ezen kívül még 2-3 6 hónap munkaviszonyt kér. Csak azoknál próbálkoztam. Viszont a kort is 21+ban állapítják meg, de más probléma nem nagyon lehet..
2012. okt. 11. 07:30
 5/9 A kérdező kommentje:
Az lehet probléma, hogy munkaerőközvetítő cégen keresztül vagyok a munkahelyemen és így Ők adják nekem a munkáltatói igazolást?
2012. okt. 12. 08:04
 6/9 anonim ***** válasza:
van egy rendszere minden banknak, ami az adatok osszessegebol allapitja meg hogy alkalmas vagy-e. ez bankonkent eltero, nalunk statisztika alapjan szurnek ( melyik eletkorban kockazatos stbstb)
2012. okt. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Attól, mert még sosem volt hiteled - felkerülhetsz a KHR listára . . . Pl. bankkártya-csalás stb. KÉRD LE a számlavezető bankodon keresztül - az a biztos. Amúgy meg lehet, hogy a mai világban még TÖBB minden kell, hogy hitelt kapj . . .
2013. febr. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Minden ügyfél átesik egy kockázatelemzésen. Ahogy korábban már elmondták mások, valóban lehetsz KHR listás akkor is, ha te, személy szerint sosem vettél fel hitelt. Veszíteni valód mindenesetre nincs azzal, ha ezt a lehetőséget kizárod egy lekérdezéssel.


a bankok által meghatározott kritériumok nem kőbe vésettek, a korod és a munkaviszonyod időtartama alapján is minősíthettek kockázatos ügyfélnek, ahogy esetleg a munkáltatód is állhat olyan megítélés alatt, amely alapján kockázatosnak ítélnek meg, mint ügyfelet. Van egy másik szegmens is, amelyről bár nem beszélnek, de létezik: ez az ad hoc bírálat. Beérkezik X hitelkérelem, aztán a monitoring során kiválasztják találomra mondjuk minden ötödiket elutasításra.

Azonban vannak még további elképzeléseim is. Az nem derül ki egyértelműen az elmondásodból, hogy lakáscélú, vagy szabad felhasználású hitelt szeretnél-e igénybe venni, mi a konkrét cél? Kiindulva a Cetelemből és a Cofidisből, az utóbbi lehetőségre tippelek. Azt tudnod kell, hogy Magyarországon a kedvezőtlen pénzpiaci viszonyok miatt gyakorlatilag megállt a hitelezés. És én a magam részéről leginkább erre gyanakszom, hogy emiatt nem kaptál hitelt. Amivel viszont nem vagy egyedül.

2013. márc. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, figyelmetlen voltam, most vettem észre, hogy fedezet nélküli személyi kölcsönt szerettél volna felvenni. Túl azon, amit elmondtam, a fedezet hiánya is lehet ok.
2013. márc. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!