Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nekem K&H trambulin megtakarít...

Nekem K&H trambulin megtakarítási betétszámlám van. Van a számlámon 40ezer forint, amit előre láthatóan nem fogok használni, így le szeretném kötni. Ez milyen előnyökkel, esetleg hátrányokkal járna?

Figyelt kérdés
Nem igazán értem ezeket a lekötéseket, havonta 2,5% kamat jönne rá, de nem tudom, ebből vonnak-e le valamit, vagy ha lekötöm, akkor majd csak a lekötés lejárta után nyúlhatok hozzá...
2012. okt. 11. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Havi 2,5%-ot egyik bank sem ad!!! Kösd le úgy, hogy keresd az akciós lehetőségeket. Minél hosszabb időre kötöd le, annál jobb általában a kamat. Hátrány az, hogy ha idő előtt kiveszed, akkor esetleg egy forint kamatot sem kapsz. Előnye, hogy kamatozik, ha nem nyúlsz hozzá. Persze, kamatadó akkor is terheli.
2012. okt. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kamat, amit megadnak, az éves kamat. Úgy számolj. Aztán a kamat össsegéből 16% megy el kamatadóra.

Buktató nagyon nincs, ha előbb kiveszed, nem kapsz kamatot.

2012. okt. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor a kis 40ezremet nem kötöm le, nem sokat hozna... :)
2012. okt. 13. 12:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Még mindig többet hoz, mintha nincs lekötve. De te tudod.
2012. okt. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!