Ha egy befektetési alap forint alapú akkor a forint árfolyama hogyan befolyásolja az értékét?

Figyelt kérdés
Ugyanis nem értem, úgy tűnik, hogy amikor romlik a forint akkor ennek is csökken az értéke, de nem értem miért? Nem pont fordítva kéne, hiszen onnantól kezdve, hogy én forintért megvettem az egységeket, akkor több forintot kéne érnie, ha romlik a forint, nem?
2012. okt. 17. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Összekeversz két dolgot. A forint árfolyamának romlását, vagy erősödését valamilyen devizával összehasonlítva állapítjuk meg, legtöbbször az euróhoz, svájci frankhoz képest nézzük az elmozdulást, de ennek nincs köze a forint alapú befektetési alapokhoz.

Egy befektetési alap egységeinek értéke attól függ, hogy a befektetési alapnak milyen az összetétele, milyen részvények, kötvények vannak benne és milyen arányban? (Ezt az összetételt portfóliónak hívják.)

A részvények lehetnek magyarok, de külföldiek is, a kötvények állami és vállalati kötvények is.

Minél több egy befektetési alapban a részvény, annál kockázatosabb, de komolyabb hozamokat csak ezek tudnak hozni, igaz nagy veszteségeket is.

2012. okt. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben de én úgy tapasztalom, hogy most h Matolcsy megkeverte a szart. Lejebb ment az árfolyama a kelet európai, a kínai és az indiai alapnak is. Szóval ezért magas ez nekem.
2012. okt. 18. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!