Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kamattámogatott hitel. Aláírja...

Kamattámogatott hitel. Aláírjam a szándéknyilatkozatot?

Figyelt kérdés

A vevők akkor kapnak kamattámogatott hitelt, ha én-mint eladó- szándéknyilatkozatot teszek, hogy egy éven belül az ingatlanért kapott összeget ingatlanvásárlásra fordítom.

Tudna valaki erről valamit javasolni? Köszönöm!


2012. okt. 19. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyenről még nem hallottam, de nem is tartom lehetségesnek.

A Bankkal te nem állsz semmilyen jogviszonyban, csak a hitelfelvevő. A Banknak nem lehet semmi köze ahhoz, hogy te mire fordítod a vételárat. Milyen jogon kér tőled ilyen nyilatkozatot? (Ehhez legfeljebb a NAV-nak lehet köze).

Ha megadod a nyilatkozatot, de még sem veszel másik lakást, akkor mit akar csinálni a Bank? Ha nem vagy velük semmilyen viszonyban, hogy ellenőrzi ezt? Vagy ha nem veszel lakást, akkor a vevőnek adott hitelt átalakítja kereskedelmi kamattá?

Tisztázzátok ezt a bankkal, mert ez így nem működhet.

2012. okt. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Az előttem hozzászóló téved,ugyanis igenis,hogy van ilyen!Pontosan nem tudom,mi értelme,de van ilyen!A vevő nem hazudott neked,és tényleg csak akkor fogják megkapni a hitelt,ha aláírod a szándéknyilatkozatot.a bankok egyre több szigorítást tesznek,és a jövőben ez még rosszabb lesz!
2012. okt. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, a vevőd valóban csak akkor kaphat támogatott hitelt, ha Te ezt a nyilatkozatot aláírod, erről pl itt találod a Nemzetgazdasági Minisztérium tájékoztatóját az 1.1 bekezdés alatt:

[link]


Aki ezt a rendeletet meghozta, biztos, hogy nem volt a helyzet magaslatán és nem gondolt bele, ezzel mekkora káoszt fog okozni. Ilyen módon összekötni vevőt és eladót egy évre tiszta hülyeség, hiszen a támogatott személy nem fogja tudni befolyásolni, hogy a szándék megvalósuljon.


Egy biztos, ez a rendelet hatályos, tehát így kell eljárni...


Az eladóra nézve semmilyen szankció nem várható, ha 1 év múlva nem vesz lakóingatlant, de abban biztos vagyok, hogy az állam a vevőtől ilyen esetben 1 év múlva vissza fogja vonni a jogtalanul igénybe vett támogatást akár visszamenőleg is. (Egyelőre a bankokban ezt még így nem mondják, mert nincs rá belső utasításuk, de ettől ez még így lesz...)

2012. okt. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

kieg az előzőhöz.


Ezt nem a bankok találták ki, hanem a kormány. A bankoknak ehhez a rendelethez semmi közük, nekik csak betartási kötelezettségük van.

2012. okt. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ja,azt nem tudtam,hogy ezt nem a bankok találták ki,de köszi a pontos felvilágosítást!
2012. okt. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!