Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha csak egyszeri alkalommal...

Ha csak egyszeri alkalommal vennék fel 100 000 ft-ot diákhitelként, akkor előteljesítéssel túl lehetek a kamatokon és alaptőkén még a tanulmányaim alatt?

Figyelt kérdés
És ez mennyire jönne ki? Nagyon rosszul járnék így?
2012. okt. 26. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:
46%

"A Diákhitel visszafizetését egyedülálló módon nem azonnal a hitelfelvétel után kell megkezdeni. Törleszteni csak a hallgatói jogviszonya megszűnése után, illetve legkésőbb 35. illetve 40. életévének betöltését követő negyedik hónap első napjától kell."

forrás: [link]

2012. okt. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

igen, előteljesítéssel túl lehetsz rajta. nekem egyszer volt olyan, hogy igényeltem, de épp amikor folyósították, akkor teljesen véletlenül befolyt egy nagyobb összeg, amiből azonnal tudtam rendezni az egészet.

ha mondjuk tudsz diákmunkát vállalni, és havi 5000 forintot előtörlesztesz, akkor is maximum 2 év alatt visszafizeted az egészet.

2012. okt. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért, mert az első hozzászóló szerint "NEM KELL" megkezdeni a hitel törlesztését a tanulmányi évek alatt, még nem jelenti azt, hogy NEM LEHET akár egyben visszafizetni a teljes tartozást, sőt akinek módja van rá, az jár a legjobban, ha mihamarabb letudja a tartozást, ugyanis az folyamatosan kamatozik a tanulmányi évek alatt is. Az elő és végtörlesztés ingyenes a diákhitel esetén, de az addig felhalmozódott kamatokat ki kell fizetni. Ha pl egy év múlva vissza tudod fizetni, akkor csak egy év kamata jön hozzá, ez 8% esetén 8000Ft, de ha pl 3 év múlva, akkor kamatos kamattal kell számolni, mert az éves kamatot tőkésítik minden év végén, tehát 100.000*1,08*1,08*1,08 a visszafizetendő.
2012. okt. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!