Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az öcsém németországban...

Péter Zsóka kérdése:

Az öcsém németországban dolgozik szeretne nekem segiteni lakásvásárláshoz átutalni 3millió forinti összegben az erste bankon keresztül. Adót fizetés alá esik neki kell valamilyen igazolást küldeni, és akkor mikor vehetem fel az összeget a banktól?

Figyelt kérdés

2012. okt. 27. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt tanácsolom, hogy erről konzultáljatok először egy jó ügyvéddel, mert tudomásom szerint egyenesági rokonok között a pénzbeli ajándék illetékmentes, de Te a testvérednek oldalági rokona vagy, ezért ez az utalás így illetékköteles lenne.

Ha van megbízható szülőtök, akkor érdemes lenne először neki átutalni a pénzt ajándék jogcímen, majd ő tovább ajándékozza neked. Így több százezer illetéktől mentesülhettek.

2012. okt. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ezt találtam a témával kapcsolatban:


[link]

2012. okt. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Flector 67 ***** válasza:
Vagy csak írjatok egy kölcsön-szerződést.
2012. okt. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
én is kölcsönadási szerződést javasolnék
2012. okt. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm ,de csak bankon kersztül tudja eljutatni,és állitólagb a bank kéri az igazolást mert különben adózni kell állitólag
2012. okt. 27. 22:34
 6/7 Flector 67 ***** válasza:
Hát ez kellemetlen. Esetleg faxolhatna egy kölcsönadási szerződést. Valahogy biztos lehetséges. Bár ezt inkább kérdezd meg szakértőtől. Én csak mint ötletet vetettem fel:)
2012. okt. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segitséget4

Sziasztok

2012. okt. 28. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!