Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Inkasszót tettek a bankszámlám...

Inkasszót tettek a bankszámlámra, a családi pótlékot és a GYEST is letilthatja a végrehajtó?

Figyelt kérdés

#INKASSZÓ
2012. okt. 28. 12:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Minden pénzre vonatkozik, ami a számlára érkezik.


Annyi, hogy egy minimum összeget rajta kell hagyniuk a megélhetéshez:


"A pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, természetes személyt megillető összegből az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese feletti összeg korlátlanul végrehajtás alá vonható, az ez alatti összegből pedig az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összege és az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese közötti rész 50%-a vonható végrehajtás alá."

2012. okt. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Így ha lehet mihamarabb intézd hogy postán kapd meg ezt a pénzt.
2012. okt. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Felhivtam a telebancentert ahol azt mondták hogy ezeket a pénzeket nem zárolhatják,mert ez szociális juttatás,be kell mennem a bankba és ott készpénzben felvehetem.

És a végrehajtó valóban feloldja az inkasszót ha látja hogy csak ez megy rá?

2012. okt. 28. 12:30
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

A telebankcenternél félretájékoztattak... az a sima letiltásra vonatkozik.


Viszont ha nem haladja meg azt az összeget, amit az első válaszban belinkeltem, akkor nem nyúlnak hozzá.


Viszont: ettől függetlenül a tartozás rendezéséig nem kerül le róla az inkasszó, mert bármikor befuthat rá pénz bárhonnan...


Ez főleg azért durva, mert ha valaki dolgozik, nem elég, hogy a fizetése 30%-át letiltják, de egy minimum kivételével a többire is ráteszik a kezüket...


Így fogalmam sincs, mi értelme a 30%-os határnak... :S


Nem vagyok szakértője a témának, de sajnos felettem is itt lebeg, ezért utánaolvastam :((


Ha esetleg hozzáértő jön, egy kérdésem nekem is lenne: ha egy házaspárnak közös a számlája, és mindkettőjük jövedelme ide érkezik, akkor ez a fenti minimum él akkor is, vagy duplázódik? Esetleg érdemes ilyenkor emiatt külön számlára utaltatni, hogy mindkettőn megmaradjon ez a minimum összeg?

2012. okt. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mégegyszer felhivtam a telebankot ahol megint azt mondták hogy a gyermekek után járo összeghez/egy fillérhez/sem nyulhat a végrehajto,tehát akkor ketten is hülyeséget mondanak??mindegy holnap bemegyek a bankba,mert én is ugy tudom hogy ezekhez nem nyulhat...
2012. okt. 28. 12:41
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal a végrehajtó nem láthatja (banktitok), hogy neked milyen tételek mennek a számládra. Ami összeg rá megy abból van a levonás, a legelső hozzászóló leírtjai alapján. Tehát jobb ha elintézed, hogy készpénzben vigye a postás.
2012. okt. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a GYES és a Családi pótlék nem a saját nevedre szóló folyószámlára érkezik, vagy ha postai úton kapod, akkor arra valóban nem teheti rá a kezét a végrehajtó, mert egyik sem jövedelem, de ha a folyószámládra inkasszót tetetett a végrehajtó, akkor az inkasszós szabály miatt akár a teljes egyenlegedet leemelhetik, mert azt már nem vizsgálja a rendszer, hogy honnan érkezett oda pénz, csak azt nézi, hogy van ott pénz.

Ilyen esetben 2 dolgot tehetsz, a Gyest és a családi pótlékod kérd postai úton, vagy kérd más folyószámlájára.

2012. okt. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 okoskatörp ***** válasza:
27%
A csp és a gyes nem inkasszálható, még akkor sem ha az a folyószámlára érkezik. Ugyanis az az összeg nem a számlatulajdonos hanem a gyermek pénze. A beérkezéskor a bank jegyzi a jogcímet, és hasonlóan jár el mint a letéti számlák esetében. Helyesen tájékoztatott a callcenter.
2012. okt. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Voltál a bakban,meg szabad kérdezni hogy végül mi lett,mert ugye itt ilyen meg olyan válsz is jött?

2012. okt. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
32%
Sziasztok.A bankba hiába megy bárki,mert magasrol tesznek bármire amit mond az ember,nem is vizsgálják meg,hogy jogos vagy sem amit levonnak,ezek között a knh bank a leg rosszabb
2012. nov. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!