Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » LÉtezik olyan banki betét,...

LÉtezik olyan banki betét, hogy ha például 1 évre szól a lekötés akkor én abba mindig tehessek és amennyi öszegyült ebben az legyen a meghatározó a kamatnál?

Figyelt kérdés

2012. okt. 28. 14:42
 1/4 tetro ***** válasza:
mi van?
2012. okt. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A konstrukció, amit felvázoltál inkább a megtakarítási számlák jellemzője. A lekötött betét, attól lekötött, hogy annak az abban elhelyezett pénzösszeg nem változik a lekötés ideje alatt. Persze azt megteheted, hogy lekötsz mondjuk ma 50 ezret, 1 hónap múlva még 50 ezret stb., de ezek nem egyszerre fognak lejárni, és a kamatszámításkor az adott betétet fogják figyelembe venni.


Nekem a K&H-nál volt hosszabb ideig megtakarítási számlán - Biztos tartalék néven fut - az hasonlóan működik, mint amit szeretnél, hónap utolsó napján megnézik mennyi pénz van rajta és utána vagy megkapja az ember az aznap éppen számlán lévő pénz után az alapkamatot, vagy ha teljesítette a feltételeket - x összeg átutalása, nem volt terhelés stb - akkor a prémium kamatot. Kérdés, hogy van-e olyan számla, amelyik hasonló konstrukcióban, de évente egyszer fizet kamatot.

2012. okt. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a kötvény, a betét és bármiféle fixen kamatozó megtakarítást pénzpiaci alappal helyettesítek. Ad rá évi 6.5% kamatot, de minden éjszaka rászámolja, és akkor adok-veszek belőle, amikor akarok. Nekem ez így kényelmes. Igaz, hogy ez értékpapír számlán van.
2012. okt. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 okoskatörp ***** válasza:

A legtöbb banknak van ilyesmi terméke. Én a Budapest Banknál érdeklődnék elsőre.

Arra számíts, hogy kis összeggel nem érdemes ilyenbe belekezdeni, 200-300 ezertől felfelé jó.

2012. okt. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!