Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ti hogy osztjátok fel a félre...

Kapo1588 kérdése:

Ti hogy osztjátok fel a félre tett pénzetek?

Figyelt kérdés
mekkora részét teszitek el lakásfelújításra nyaralásra, mekkora részét teszitek el hosszú távra és mibe?

2012. okt. 30. 06:55
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Én a megtakarított pénzem nagy részéből 2-szer megyek nyaralni egy évben, a többit pedig félrerakom ínségesebb időkre.(pl. munkahely elvesztés, stb.). Lakásra, kocsira nem kell félretennem, mert mindkettővel rendelkezem, mindkettő tehermentes.
2012. okt. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy folyószámlán annyi pénzzel, hogy egy kis összeget kivehessek kártyával, és mindig pluszban legyek. Ugyanitt pénzpiaci alapban van egy komolyabb összeg, pár hónapra elegendő, vagy valamilyen váratlan kiadás fedezésére. Ezen kívül van némi készpénz, és van egy másik értékpapírszámla, túlnyomórészt részvénnyel. Ugyanitt van még némi pénzpiaci alap, amit részvényvásárlásra fordítok, ha netalántán a közeljövőben ismét komolyabb árfolyamesések, pánikok lennének.


Nyaralni egyelőre nem járok.

2012. okt. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ment a zöld kéz. a másodikhoz a kérdés hogy mely banknál vannak ezeka számlák? mik a költségek? miért szereted ennyire a pénzpiaci alapot?:)
2012. okt. 31. 05:42
 4/9 anonim ***** válasza:

a bankokat nem szeretném elárulni, de azt igen, hogy a kondíciók szerintem hasonlóak mindegyiknél.


A pénzpiaci alapot azért szeretem, mert kapok rá évi 6.5% kamatot, ezt minden nap kapom rá, minden nap annyit veszek ki és be, amennyit akarok, és nincs vételi vagy eladási jutalék. Természetesen tőkevédett, hisz az alap 100%-a bankbetétekben, állampapírokban nyugszik. A pénzpiaci alap a vállalatok és önkormányzatok pénzeszközeinek 1-2 napra v. határozatlan időre való lekötésének kedvenc módja.


Ezek után nem kell állampapír vételekkel foglalkoznom, nem kell bankbetétet lekötni, figyelni, mikor jár le, stb. Igyekszem minél egyszerűbben élni az életem, ezért ez a megoldás tökéletes nekem.


De tudod mit, megnézem, mennyi a betéti kamat, és lehet, hogy rakok át belőle. :)

2012. okt. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát ez vicc. A bankbetét kevesebb kamatot fizet, mint a pp alap.
2012. okt. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
jó én elismerem h rugalmas a pp alap de azért 6.5%nál vannak jobb bankbetétek.. nekem van cib malacperselyem az pl 7.5% de az ersténél van 9 % kamat is.
2012. okt. 31. 17:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem fogom csak ezért átvinni egyik helyről a másikra...az egyik banknál 10 éve vagyok már. Az a pár százalék nem oszt, nem szoroz, nagy része úgyis részvényben van.
2012. okt. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hát az is igaz. mindegy azért kérdeztem mert már megvan a tartalékom amit a bankban fogok tartani most fogok nekiállni a tőzsdére. erre a felosztásra gondoltam szerinted? 40 % befektetési alapok, 30 % tőzsdén A kategóriás részvények 15% állampapír 15 % certifikátok.
2012. nov. 2. 07:59
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez nem így megy.


Ha rám hallgatsz, tőzsdézni akkor kezdesz, amikor már tökéletesen kiforrott a stratégiád, és működik papíron vezetve virtuális pénzzel.


Ha nem, akkor egy leszel a sok közül, akik a tőzsdét kaszinónak használják, bukni és beszélgetni járnak oda.


Nálam a felosztás úgy megy, hogy a válság legmélyebb időszakaiban akár 90% részvény-10% kötvény arány is alakulhat, míg a fellendüléskor, amikor az árfolyamok elszakadnak (5-10-szeresére emelkednek a válsághoz képest) a cégek valós értékeitől, a folyamatos eladások miatt 20% részvény 80% kötvény aránnyal várom a következő válságot.

2012. nov. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!