Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ti melyik megtakarítási...

Ti melyik megtakarítási számlát ajánljátok?

Figyelt kérdés

Megtakarítási számlát nyitnék 2-2,5 évre, az érdekelne, hogy Ti mit ajánlanátok, kinek mivel van tapasztalata? A következő 9 hónapban-1 évben 50ezer ft körül tudnék befizetni havonta fixen, majd az azt követő kb. 1-1,5 évben 35ezer forintot minden hónapban. A megtakarítási szakasz végén házfelújításra és esküvőre menne el a pénz, kockázatot nem szeretnék vállalni. A takarékszámla mellett állampapírokon gondolkodtam még, 1, illetve fél éves futamidőkön, főként Kincstári Takarékjegyen.

(Jelenleg OTP-s folyószámlám van, de egy jó ajánlatért hajlandó lennék bankot váltani.)

Köszönöm előre is annak, aki időt szán a kérdésem megválaszolására!



2012. nov. 4. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Takarèkszövetkezetet ajánlok, ahol ingyenesen vezetnek napi kamatozàsù takarèkszàmlàt. Bàrmikor befizethetsz, utalhatsz rà ès bàrmikor vehetsz fel belôle ingyen, kamatvesztesèg nèlkül.

Aztàn ha màr van pàr százezer forintod körülnèzel, hogy a hàtralèvô idôre hol adjàk rà a legjobb kamatot.

Az OTP-t meg cserèld le, mert kevès dràgàbb pènzintèzet van nàla!

2012. nov. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2012. nov. 8. 11:20
 3/3 anonim ***** válasza:

CSak bólogatni tudok az előttem szólóhoz. Én is takarékszövetkezetnél vagyok mert itt nem kötik a kamatot semmilyen feltételhez (jóváírás nagysága, bankkártya, csoportos beszedési megbízás, stb). Azért a másfél százalékért pedig igen sok olyan feltétel van,amiket nem tudok (de inkább nem akarok) teljesíteni.

A férjem sokáig otp-s volt,és csak egy példa: a szlavezetési díj a tksz-nél nekem 200ft,mig a páromnak az otp-nél 600ft volt...durva különbségek vannak,jól nézz szét.

2012. nov. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!