Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bankkártyámmal nem tudok...

Pixi3 kérdése:

A bankkártyámmal nem tudok levenni pénzt a számlámról. Ennek mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Helló! Külföldön élek, és szüleim havonta utaltak pénzt, de mivel nem olyan olcsó így kitalálták hogy nyitnak nekem egy magyar bankszámlát aminek elküldik a kártyáját és majd itt veszek le róla pénzt. 3 autómatánál próbáltam ebből 2 international volt és egyiknél sem működött. A bankkártya típusa takarékbank VISA, és a bank oldalán az állt hogy nemzetközi használatra is alkalmas. Ha ez így van akkor miért lett 3 helyen is elutasíva? Először a pinkódot kérte amit helyesen adtam meg, majd a kívánt összeget, és egy-két perc töltés után elutasította.. ötlet? (Németország - Magyarország)

2012. nov. 7. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elvileg működnie kellene, de már én is hallottam olyat, hogy más is szívott a külföldi ATM-nél.


Az alábbi dolgokat csekkold le szerintem:

- A kártya aktiválva lett-e

- Biztos jó a PIN kód

- Biztos van pénz a számlán

- Készpénzfelvételi limitet nem lépted-e túl


Ha így sincs meg az ok, akkor érdemes a takbankot megkérdezni.

2012. nov. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
mastercard a nyerő. dombornyomott. az megy külföldön mindenhol, fizetésre is.
2012. nov. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Pin-kód biztosan jó, pénz van rajta megnézték, csak próbaképp 20 eurót akartam levenni szóval nem léptem át, az aktiválás viszont kérdéses.. írtam szüleimnek e-mailt hogy aktiválták-e. Kíváncsi vagyok miért nem jó.. elég bosszantó
2012. nov. 7. 12:23
 4/11 anonim ***** válasza:
A bankkártyát az első ATM-es használattal is lehet aktiválni. (Áruházban csak ezután fizethetsz vele)
2012. nov. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez változó. Én is ATM-nél akartam aktiválni a chip-es kártyámat, de nem sikerült, fel kellett hívni a bankot és végül ők aktiválták.
2012. nov. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tudtommal Magyarországon még egyáltalán nem volt használva a kártya.
2012. nov. 7. 14:11
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor lehet, hogy az a gond, hogy nincs aktiválva.

Fel kell hívni a telebankot, hogy aktiválják.

2012. nov. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nincs aktiválva, de nem értem, mert bármelyik atm-nél kellene aktiválódnia.

Ha nem dombornyomott, akkor lehet, hogy az a baj, ugynaus sok kártya nem működik külföldön (attól függetlenül, hogy azt mondják, hogy igen)

Valószínű, érdemesebb lenne megszüntetni azt a számlát és egy dombornyomott Mastercardosat kérni. Nekem Unicredit van, 120 ft körül van a havidíj, sokat járok külföldre, éltem is ott és kb. mindenhol van unicredit bankfiók, atm, úgyhogy nekem ez volt a legjobb.

2012. nov. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tegnap azt írták szüleim, hogy valamiért le volt tilva azért nem volt jó és hogy ma már menni fog. Hát mégsem, 6 különböző automatánál próbáltam meg és egyik sem fogadta el.
2012. nov. 8. 18:20
 10/11 anonim ***** válasza:
szüleid megkapják MO-n, aktiválják MO-n és rá fél napra külföldön próbál valaki pénzt levenni róla. ilyenkor szokták tiltani a te védelmedben, hátha ellopták.
2012. nov. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!