Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 160ezer Ft-ot hova érdemes...

160ezer Ft-ot hova érdemes lekötni, hogy kamatozzon?

Figyelt kérdés
Tudnátok adni tanácsot?Mindneképp számlán szeretném hagyni, de kamatozón, ami azért jó is, pár évre
2012. nov. 7. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Én a CIB malacpersely számlát tudnám ajánlani. Az éves kamat 7,5% (amiből mondjuk lejön sajnos a kamatadó, de ez mindenhol így van)

Ez valójában nem lekötés, hanem egy megtakarítási számla. Ami azt jelenti, hogy minden hónapban legalább 10.000 ft-ot kell rátenned, úgy hogy közben nem veszel ki róla pénzt, és akkor kapod meg a 7,5%-os kamatot.

Nem kevés ez a 10.000, de ha megoldható, jól jövedelmez.

Ha esetleg 26 év alatti vagy, akkor nyithatsz Cibezz megtakarítási számlát is, ott ugyanaz igaz, amit fent leírtam, de ott csak 2.000 ft az az összeg, amit mindig rá kell tenned, ami azért szerintem megoldható.

2012. nov. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem keress neki egy jó kis befektetési alapot és hagyd a bankokat, mert legjobb esetben is annyi pénzt kapsz vissza, mint amennyit betettél, ha levonódik a kamatadó és természetesen az infláció, ami nem von le pénzt, csak kevesebbet ér, amit betettél.

Érdemes lenne úgy kalkulálnod, hogy ehhez még havonta hozzátegyél 10-30 ezret mondjuk és abból átlaghozammal 10 év alatt lehetne 9-10 millió forintot kreálni.

2012. nov. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!