Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a hitelhez az van írva,...

Ha a hitelhez az van írva, hogy 8,21%–11,32%, akkor mégis hogy lesz a futamidő végén több, mint 2x a visszafizetett összeg?

Figyelt kérdés

FHB kamattámogatott lakáshitelről van szó, 12,5 millióra a banki kalkulációs papírokban a 20 éves futamidő lejártával 25-26 millió van írva?

Ez mégis mi?



2012. nov. 7. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Ennyi simán lesz, jó számolt.
2012. nov. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A kiírt kamat egy évre vonatkozik, nem a teljes futamidőre...
2012. nov. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az a százalék az éves költség, nem az összköltség a teljes futamidőre.
2012. nov. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Éves kamat, azaz évente ennyi %-nyi tevődik hozzá a tartozáshoz. Valamint kamatos kamat lehetősége is szerepel.
2012. nov. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jaa, akkor azthiszem mégis értem. De felháborító milyen "gonoszak" ezek...
2012. nov. 7. 20:55
 6/9 Flector 67 ***** válasza:
A bank a befektetők, betétesek pénzét adja kölcsön. Tehát Te például elégedett lennél a pénzedre 1%-os kamattal?
2012. nov. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gondolj bele adsz nekem 12,5 milliót én 20.év múlva visszafizetek neked 13 milliót. Fele annyit nem fog érni 13 millió, miközben a te lakásod értéke növekedett.

Azért ebben is van ráció.

2012. nov. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"De felháborító milyen "gonoszak" ezek..."


Ugye azt Te sem képzelted komolyan, hogy 20 évre összesen 10% körüli kamaton kapsz pénz bárkitől is? Egy hitel ugyanúgy működik, mint egy betét, csak fordítva. Amikor Te rakod be a pénzed a bankba, elvárod, hogy ÉVENTE kamatozzon, egy hitelező ugyanígy számol. Ameddig nálad van a pénze, addig ő szintén ÉVES KAMATOT kér arra az összegre, amit még nem fizettél vissza.


Pl ha kapsz 5 millió hitelt, akkor ennek éves kamata 10%-kal számolva az 500.000Ft. Ha a hiteled törlesztő részlete pl 50.000Ft/hó, akkor gyakorlatilag egy év alatt te csak 100.000Ft-ot fizettél vissza a tőkéből, a többi befizetés mind kamat volt. A következő évben 4.900.000Ft lesz az össz tartozásod, erre számolják fel a kamatot, ezért már egy kicsivel több pénz fog jutni a tőketartozás csökkentésére, de még mindig sokkal több pénz megy el kamatra. A hosszú futamidejű hiteleknél ezért fizetünk vissza 3x annyit, mint amit felvettünk, de ugyanígy lenne ez egy betétnél is. Ha beraksz a bankba egyben 5 millió Ft-ot, te is azt várnád 20 év múlva, hogy a többszörösét kapd vissza.

Nincs ebben semmi gonoszság, ez tiszta matematika, csak egyszerű százalék számítás.

2012. nov. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
persze, értem már. :) Azthittem, hogy ennél bonyolultabb a dolog, de magától értetődő
2012. nov. 8. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!