Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha hirtelen Görögországhoz...

Ha hirtelen Görögországhoz hasonló helyzetbe kerülne Magyarország akkor erre, hogy lehetne felkészülni a megtakarításainkkal?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy mindenféleképpen ki kell-e menni külföldre számlát nyitni, vagy külföldi mondjuk Ausztriai számlát lehet itthonról is indítani? Vagy esetleg van valamilyen nagyobb megbízható pénzintézet ahova elrakva a pénzt itthon is biztonságban tudhatjuk, még akkor is, ha a Magyar államcsőd közeleg?
2012. nov. 13. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, van, nem kell, szerintem nem is érdemes külföldre vinni a megtakarítást.
2012. nov. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És tudnál példákat mondani ilyen helyre?
2012. nov. 17. 14:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, például ahol nekem is vannak a megtakarításaim, egy osztrák tulajdonú pénzintézet.
2012. nov. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha például a raiffeisen bankra gondolsz, akkor szerintem az nagy tévedés, mert az mint leányvállalat működik itthon. Szóval ha a magyar bankrendszer becsődöl, a raiffeisen bank magyarországi leányvállalata is be tud úgy csődölni, hogy közben az anyavállalat vígan elműködik tovább Ausztriában, legfeljebb lesz egy rossz évük
2012. nov. 20. 19:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem is bank az, amiről beszélek.
2012. nov. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kiveszed kp-ba, pénzváltóban beváltod Euróba, Frankba.
2012. nov. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
...aztán majd az erre szakosodott bűnbandák meg elviszik, mint Görögben, miután feltörték a lakásodat :D
2012. dec. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!