Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elveszett a bankkártyám,...

Elveszett a bankkártyám, levettek róla 200000 Ft-ot. Folyik a rendőrségi eljárás. HA NEM TALÁLJÁK MEG AZ ELKÖVETŐT, AD E KÁRTÉRÍTÉST A BANK?

Figyelt kérdés

2012. nov. 16. 10:36
 1/7 anonim válasza:
55%
miért adna.?te vagy a hibás.
2012. nov. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha bejelentettek a lopást es letiltottad a kártyád, akkor a bejelentést követő perctől mar a bank felelőssége, ha arról megis engedett tranzakciót. Ha ezt elmulasztottad, vagy csak a pénz felvétel után tiltottak le a kártyád, akkor a banknak nincs semmilyen felelőssége.
2012. nov. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk már éltek vissza kártyával, akkor rákérdeztünk, a bejelentés előtt is csak 60ezer forintig állja az ügyfél a veszteséget, azon felül a bank. Azt nem tudom, hogy elvesztés esetén ez hogy alakul (ilyenkor már felmerülhet a kártyabirtokos hanyagsága, felelőssége), nekem itt volt a táskámban a kártya, és úgy fizettek vele egy távoli országban egy webáruházban. Szerencsére felvettem a webáruházzal a kapcsolatot, és így sikerült teljes egészében visszaszerezni a pénzt.
2012. nov. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. nov. 16. 11:51
 5/7 anonim ***** válasza:

3.!

a 60Eft biztos?

2012. nov. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A harmas valaszolo valoszinuleg a napi kartyalimitre gondol, ami esetukben 60e lehetett. Ha valakinek ez 20e, akkor annyi, ha 250e akkor annyi. A kartyalimit ugyanis azt jelentene, hogy a bank nem enged azon felul penzt felvenni/vasarolni, ha megis megtortenik, az a bank hibaja, igy kartalanitania kell az ugyfelet.
2012. nov. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Hatályba lép az a kormányrendelet, amelynek értelmében a bankkártya-visszaélésekből eredő károk nagyobb részéért a kibocsátó pénzintézetek felelnek. A jegybank adatai szerint elenyésző a bankkártya-visszaélések száma és összegszerűsége, legalábbis a bankok anyagi helyzetéhez képest. A jogszabály értelmében decembertől a bankkártya letiltását megelőző időszakban is a kártyát kibocsátó hitelintézet viseli a károkat, kivéve, ha a panaszos ügyfél súlyos gondatlansága is hozzájárult a káresemény bekövetkeztéhez. Ha az ügyfél "tiszta", akkor a jogszabály szerint maximum 45 ezer forintig viselheti a visszaélés következményeit."


Ez 2002 óta van így, akkor volt ez a 45ezer forintos összeghatár, 3 éve, amikor ez velünk történt, már 60ezerig kellett az ügyfélnek állni. Nem tudom, most pontosan mennyi, de korlátozott összeg, az biztos. Bár mint írtam, az elvesztésre ez nem biztos, hogy érvényes.

2012. nov. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!