Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy alvállalkozó állásinterjúj...

Egy alvállalkozó állásinterjúján lefénymásolta a személyimet és az adókártyámat is. Nyithat ezzel bankszámlát a nevemre meghatalmazással? Az állást természetesen nem kaptam meg. Honann tudom meg hogy van e valahol a nevem alatt futó bankszámla?

Figyelt kérdés
2009. aug. 17. 22:47
 1/9 A kérdező kommentje:

A fénymásolt lakcimkártya se tévesszen meg senkit egy fénymásolatot nem nagy müvészet manipulálni...


Egy álláshoz nem kell tudtommal csak tajszám és adószám és azokat is csak beírni kell az adatlapba de nem lefénymásolni a papirokat!!



Nem akarom hogy az adataimat pénzmosásra felhasználják, mit tegyek? Jártatok már így? Vagy lett valakinek ebböl már baja?

2009. aug. 17. 22:50
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre a választ nem tudom de miért engedted lemásolni?
2009. aug. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kellett volna a meló, azt gondoltam megkaptam és fel is vett!

Aztán miután nem jelentkezett meg nem volt elérhető kezdett furcsává vállni számomra a dolog...

2009. aug. 17. 23:06
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Bankszámlát nem fog tudni "meghatalmazással" nyitni, azonban vannak olyan hiteles cégek (pl. Cetelem), ahol a fénymásolatokat kell beküldeni... Márpedig egy bankszámlakivonatot nem olyan nehéz hamisítani, azt pedig tudjuk jól, hogy a névnek nem kell egyezni a számlaszámmal, azaz akár lehetősége van hitelt is felvenni... Igaz ez extrém eset, DE NEM LEHETETLEN!
2009. aug. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na az is faxa..
2009. aug. 17. 23:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Micsoda? Hitel vesz fel a fénymásolt iratokkal?? Na, ne nevettess!

Hivatalosan, eredeti, saját kezű aláirást ki fog adni???

2009. aug. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ezt nem is értem. tőlem még egy állásinterjún sem kértek igazolványt. azt majd később, ha már munkába álltál.
2009. aug. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, hitelt vesz fel fénymásolt iratokkal.

A Credigen fénymásolt okiratokra ad hitelt:

"1. Töltse ki az alábbi adatlapot.

2. Munkatársunk hamarosan telefonon fel fogja Önt hívni, amikor is elvégzik az előzetes hitelbírálatot.

3. Pozitív válasz esetén munkatársunk postai úton elküldi Önnek a szerződéstervezetet.

4. Ön visszaküldi a kitöltött és aláírt dokumentumokat.

5. Bankunk elvégzi a végleges hitelbírálatot.

6. A döntést követő második napon a számláján lehet az igényelt összeg. "


MÉGCSAK személyesen nem is kell találkozni az adott ügyféllel. Sőt a Credigen esetén NINCS is ügyfélszolgálatuk.


Egy dolgot kell áthidalni: A fénymásolt személyin lévő aláírásnak egyeznie kell az eredetiben benyújtott dokumentumokon lévő aláírással. Ezt pedig nem lesz nehéz megoldani...


Tehát bizony elég kellemetlen helyzetbe lehet kerülni egy lefénymásolt irattal is.

2009. aug. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

09:39



Eddig is lemásolták mert a vagyonvédelemben ez bevett szokás, eddig mondjuk nem érdekelt mert szinte semmi sem volt a nevemen...

Viszont eddig még nem jártam úgy sosem hogy ne kaptam volna meg a melót miután megtörtént az az adatlap kitöltés és a fénymásolás ezért baromi furcsa az egész...

2009. aug. 18. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!