Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamentával szeretnék...

Fundamentával szeretnék felvenni 8 millió forintot. A lakás 10 millióba kerül. Elegendő lesz ez az egy ingatlan a hitelfedezetre (vagyis megkaphatom az igényelt 8 milliót)? Megkaphatom a kölcsönt?

Figyelt kérdés
Eddig 2 éve fizetem folyamatosan a megtakarításom.Ez egy áthidaló kölcsön lenne. Még értékbecslés nem történt, de a kérdés megválaszolásához feltételezzük, hogy az értékbecslő is 10millióra lövi be az árat.

2012. nov. 29. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz elég, mert a Fundamenta nem terheli az ingatlant 80%-ig.
2012. nov. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nincs teljesen igaza az előttem válaszolónak. A tényállás a következő:

- tételezzük fel a vásárolandó ingatlan Budapesten van, ami szerintem valószínű is (itt finanszíroz a legmagasabb százalékban a Fundamenta)

- ügyfélnek 10 millióra van szüksége, ebből 2 millió gondolom rendelkezésre áll, a többi 8 milliót szeretné a Fundamentától megkapni. Ebben az arányban tényleg nem finanszírozunk, azonban az ügyfél már két éve megtakarít (kb 480 000 Ft-ja van saját tőkeként, s ehhez párosul ugye kb 160 000 Ft állami támogatás, szintén feltételezem, hogy a megtakarítás rendszeres), azaz a cég kockázati tényezőként nem 8 millióval kell számoljon, hisz nem annyi lesz az ügyfél által felvett hitel sem. Ez jelen pillanatban 7,5 MFt környékén van. 75%-ban viszont működhet a történet.

Kell egy kolléga, aki ismer minden tényezőt, és megcsinálja az ügyletet. De mindenképpen azt tudom a kérdezőnek javasolni, hogy azért van Személyi Bankára, hogy rendelkezésére álljon, ha szüksége van rá. Én úgy érzem, most lenne ...

2012. nov. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben egyetértek a második válaszadó által elmondottakkal. Vedd fel a kapcsolatot a személyi bankároddal és ő a pontos részletek ismeretében fogja kidolgozni az ajánlatot. Amennyiben nem személyi bankárnál nyitottad korábban a számládat, vagy nem tudsz vele kapcsolatba lépni, a Fundamenta honlapján keresztül tudsz személyi bankár munkatársat kérni.
2012. dec. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!