Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Devizahitelesek! Ti rögzítetté...

Devizahitelesek! Ti rögzítettétek az árfolyamot?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor miért, ha nem, akkor meg miért nem?

2012. dec. 2. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Pénzügyekben (is) veszélyes lehet más tapasztalatára hagyatkozni. Javaslom, menj be a hitelt folyósító pénzintézetbe, érdeklődd meg, hogy hogyan alakulhatnak át kifizetéseid az árfolyamgát alkalmazásával. Törlesztési táblázatot kell kapnod, amelyben látod előre - az aktuális kamatokkal számolt - kötelezettségeidet.

Figyelj arra, hogy a gyűjtőszámlán felhalmozott hiteled is törlesztened kell majd, erre jó megoldás a lakástakarék. Javaslom általános ismeretekért böngészd ás a PSZÁF honlapján az erre vonatkozó oldalakat.

Inkább ez legyen döntésed alapja, mint ismeretlen kommentelők tapasztalata.

2012. dec. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm válaszod! Természetesen nem a válaszok (bár nem túl sok érkezett)alapján döntenék ez ügyben, csak kíváncsi voltam, hogy ki, hogyan is gondolkozik.
2012. dec. 3. 17:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Én rögzitettem a különbözetből nyitottam fundamentát 5 év mulva beletörlesztem
2012. dec. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Én kevésbé ajánlanám, hogy a bankban érdeklődj. Valami rejtélyes oknál fogva minden ügyfelet igyekeznek lebeszélni a tapasztalataim alapján. Fundamentás vagyok, sok ügyfelemet kísértem el a bankba, mert megpróbálták megvezetni őket. Bank nevet nem írok, a jelenség sajnos általános. Ahol nyíltan nem is próbálták lebeszélni az ügyfelet, ott olyan szépen festették le a folyamatot, hogy az ügyfél kedve elment volna, ha nem ülünk le számolni. Másutt a körülményes, akadékoskodó időhúzásra játszanak. Akárhonnan is nézzük: ha a devizahiteled lakáscélú hitel, mindenképpen érdemes kérni az árfolyamrögzítést, de ne állj meg ennyinél. Nyiss mellé egy ltp számlát és több okból is a Fundamentát javaslom erre a célra. Ha ismersz személyi bankárt, vedd fel vele a kapcsolatot, ha nem ismersz, a fundamenta.hu oldalon tudsz kérni. A tanácsadás ingyenes és a személyi bankár ki tudja neked számolni, hogy nagyságrendileg mennyit nyersz az árfolyamrögzítéssel úgy a havi költségekben, mind a futamidőben.

2012. dec. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további választ, kedvesek vagytok!

Egyébként voltam a bankban érdeklődni. Nos tényleg nem állt hozzám az ügyintéző szívélyesen. De ahogy meglátta a számokat, hogy mi mennyi, és mi mennyi lesz, akkor nézett nagyot és mondta, hogy nem látja nagy akadályát. Hát én is így gondoltam. Tehát megcsináltatjuk, mellé már ajánlott is értékpapírt. Na de lakáskasszát nyitunk majd és még így is jobban járunk (remélem). :)

2012. dec. 12. 05:38
 6/6 kapo1588 ***** válasza:

szerintem egy hasznos cikk a témáról:

[link]

2012. dec. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!