Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem kapom kézhez időben a...

Nem kapom kézhez időben a pénzem! Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Banki átutalást végzett anyukám, az én számlámra. Az átutalási megbízást a bank internetes oldalán, a Netbankban adta le, most, 4-én. A megbízás időpontjaként 5-e lett kitűzve, de ami a legfontosabb, hogy értéknapnak szintén! A számlámon 5-én nem, 6-án viszont megjelent valami, de nem a pénz! Ki van írva, hogy tegnap megérkezett a pénz a bankhoz (!), de értéknapnak 7-e van beírva! Magyarán: az én bankomnál van a pénz, de nem kézbesítik! A 7-ei értéknap megjelölés kamu, anyukám fiókjában pedig ellenőrizve lett az átutalási megbízás, mindenhol 5-e szerepel, az értéknapnál is, ez immáron 110%. Mit képzel magáról a bank, hogy önkénytelenül 7-éig feltartja az én pénzemet, és szabadon garázdálkodik vele? Ha jövő májust adna meg, akkor azt is ki kéne várnom? A pénz ráadásul sürgős, üzleti dologról van szó, amit csak dombornyomott kártyával rendelkező számlaszámról tudok rendezni, de most nem is ez a lényeg - bármiről szó lehetne; ez egészen egyszerűen abszúrd és felháborító! Magyarázatot sem találok a jelenségre! A banknak még tegnap írtam, (természetesen) eddig nem jött válasz.


Édesanyám egyébként hozzáfűzte, hogy van valami új jelenség a Magyar Bank-oknál, mert a nagybátyám és a nagyapám sem jut hozzá a pénzéhez. Mindketten bementek a bankba és (figyelem!!!)... annyit mondtak, hogy most nem tudjuk kiadni a pénzt, majd később. Ez egész egyszerűen alkotmány ellenes! Sajnos sok helyen csak dombornyomott kártyával lehet a neten fizetni, ahogy az én esetemben is, ha ez nem így lenne, azonnal zárnám a számlát és pattanna a kalap-kabát!



2012. dec. 6. 16:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Üdv a való világban. A bankok mindig is ugyanezt csinálták. Vajon hétvégén miért nem tudnak utalni? Mert nem akarnak! Az egész procedúrát automatizált számítógépek végzik, akik lesz@rják, hogy szombat van.. de nem, ha pénteken küldesz pénzt, az csak kedden-szerdán fog megérkezni, és így 5 napig használják a pénzed. Kis mennyiségű pénznél 5 napi kamat nem nagy kunszt, de ha emberek 10 ezreinek kis pénzét kamatoztatják, az bizony komolyan összeadódik.
2012. dec. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez nagyon egyedi eset Milyen banknál van ez? Nekem van 4 magyar bankszámlám, a net bankon leadott utalások mindig odaérnek 4 órán belül, akárhonnan utalom!
2012. dec. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"Az egész procedúrát automatizált számítógépek végzik"

Erről bennfentest kérdeznék meg! Nagy álmom! Ugyanis én is így képzelem el, ám szerintem emberi erők hagyják végül jóvá. (Nem tudom megindokolni, egy élő személy mit tud felülbírálni az adatok láttán - de így képzelem el, laikusként.)


A második kommentelőnek üzenem: Erste-ből jött, az én számlám Raiffeisen-es. Nekem ez tűnt az összes közül a "legmasszívabb" banknak (tessék jól érteni!), nem is volt eddig bajom velük, igazából szeretem őket. De erősen kétlem, hogy ezt annyiban fogom hagyni! Egyszerűen felrobbanok, ha ez eszembe jut!

2012. dec. 6. 22:09
 4/12 anonim ***** válasza:

Az értéknap nem azt jelenti, hogy arra a napra megérkezik a pénz a számládra, hanem, hogy Anyukád bankszámlájáról azon a napon emelődik le a pénz.

Ha ez a pénz mondjuk 2 nap múlva érkezik át hozzád, akkor a Te bankszámlakivonatodon értéknapnak nem 5-e lesz írva, hanem 7-e, amikorra Nálad "jóváíródik" ez az összeg.

Azt a mondatot pedig nem értem, hogy "Ki van írva, hogy tegnap megérkezett a pénz a bankhoz". Hova van ez kiírva?


Viszont azt sem értem, hogy egy utalás manapság (ha azonnali) 4-6 órán belül "átmegy" egyik bankszámláról a másikra. Már engem is érdekel, hogy melyik banknak adtad a bizalmad. Vagy egyszerűen valamit másképp értelmeztetek, és emiatt indítottátok rosszul az utalást...

2012. dec. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én sem találkoztam még ilyennel. Például a lányom számlájára én hétvégén is tudok utalni,rakni pénzt. Az OTP-nél kártyáról-kártyára abban a percben megérkezik a pénz,ahogy leütöm a tranzakció jóváhagyást. Mondjuk ez bankon belül van, de eddig még megérkezett 4óra alatt más bankokból is.
2012. dec. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves 4. hozzászóló!



Volt egy cégem, egy hardware kereskedés. Ma már nem üzemel ugyan, de épp- és pont elég dolgom volt a bankkal, eddig is. Próbáljuk meg elhinni és értelmezni, amiket írok.



||Ha ez a pénz mondjuk 2 nap múlva érkezik át hozzád, akkor a Te bankszámlakivonatodon értéknapnak nem 5-e lesz írva, hanem 7-e, amikorra Nálad "jóváíródik" ez az összeg.||

Ne menjünk elméletekbe, és legfőképpen ne kezdjünk el találgatni. Az is teljesen mindegy, hogy minek kellett VOLNA történnie. Valami itt nagyon meg lett keverve, és mivel a bank nem válaszol, itt is feltettem egy kérdést, hátha valaki meg tudja fejteni, mi volt ez!


||Azt a mondatot pedig nem értem, hogy "Ki van írva, hogy tegnap megérkezett a pénz a bankhoz". Hova van ez kiírva?||

A NetBankban megjelent az összeg. A részletekre kattintva a rendszer (figyelem!) kiírta, hogy az összeg megérkezésének ideje (figyelem!) szerda volt, majd pár sorral lejjebb (figyelem!), hogy az értéknap (!!!) 7-e!


||Viszont azt sem értem, hogy egy utalás manapság (ha azonnali) 4-6 órán belül "átmegy" egyik bankszámláról a másikra.||

Ezért (is) áll itt ez a kérdés. Ilyen nem történhet meg! De hidd el, nem szórakozásból járok ide kérdéseket feltenni és kommentelgetni.


||Már engem is érdekel, hogy melyik banknak adtad a bizalmad. Vagy egyszerűen valamit másképp értelmeztetek, és emiatt indítottátok rosszul az utalást...||

Nem értelmeztünk semmit, sehogy - pontosabban nem értelmeztünk félre, semmit! A pénzt még 5-én LEVETTÉK a másik számláról, majd 6-án kiírta a netbankom, hogy 5-én megérkezett a pénz (lehet, hogy már 5-én is, csak akkor nem mentem rá a részletekre, de ez igazából ... részlet...kérdés), de a számlámon még ugyan annyi volt, mint az előtt (ami miatt lehet, hogy mondjuk 5-én nem bontottam ki a számlatörténetet). Tehát a bank megkapta, tudta, hogy hozzám tartozik (mivel hogy kiírta hozzám), DE NEM KÉZBESÍTETTE, NEM ÍRTA JÓVÁ.

Ha még mindig nem lenne világos: a számla részletezésénél ki volt írva, hogy jött egy összeg, pontosan ez a pénz. A számlán, hogy mennyi összeg áll, még mindig azonos összeg volt a korábbival. Ennél szebben, érthetőbben nem nagyon tudom megfogalmazni. Nem volt hozzáadva az új pénz, helyette királyul kiírták, hogy az értéknap 7-e. Ha TÉNYLEG 7-ére lett volna az utalás napja kiírva, 5-én nem vették volna le a pénzt a másik számláról és legfőképpen a bank, az enyém, nem tudott volna arról, hogy ez a pénz, majd egyszer a jövőben jön hozzám. Arról nem is beszélve, hogy ellenőriztem az elutalást a másik rendszerben is, mindenhol csak és kizárólag 5-e állt. (terhelés napja, értéknap: 12.05, 12.05 - nincs mese, semmilyen 7-e nem állt ott, ez van.)


Az 5. felhasználónak üzenem, hogy ÉN SEM találkoztam ilyennel, sőt, nem is hallottam erről, de eddig mindig reagáltak a leveleimre és most nem - szerencséjük, hogy külföldön vagyok, mert hiába van, hogy szegény ügyintézők, csak ügyintézők, most egy brutális, giganagy hisztit levágnék emiatt, leszakadna az emelet - hogy még ki is írja a netbank, hogy megérkezett 5-én a pénz, de majd csak 7-én adjuk oda, addig rotáljuk, ez már elnézést, de mi?!


A legszebb pedig, hogy most itt is jó hülyének vagyok nézve, de mindenkinek, aki olvas, aki segíteni próbál, találok mentséget(!), mert ha ÉN olvasnám ezt a kérdést, ugyanígy erre gyanakodnék(!), hogy hülyeség az egész - megmondom őszintén.


A számláról és az ott álló rövidítésről (én barom) nem, viszont a részletekről igen is, screenshot-ot (képernyő felvételt) csináltam(!), amit az egyik banki rendszer (amiből jött az utalás) vízjelezett ugyan, igen hardcore módon, de én nem ma kezdtem, egy spéci trükkel (3. fél által gyártott progival), kissé érdekesen, de igen is, sikerült kinyernem a vágólap tartalmát - tehát nyoma van a dolognak. A 4. kommentelőnél ugrott be, hogy a tétel kijelzésről is kellett volna egy kép, láthatóvá, egyértelművé tenni, hogy a tételek közt szerepel az új összeg, de nincs hozzáadva a korábbi számlához - eddig összesen sem volt annyi rajta, mint amennyi most jött, tehát gyönyörűen látszana, aminek kéne. De ma 7-e van, ma "MÁR" (értse mindenki jól) ... jóvá lett írva ez a KK pénz.


Nem fogom őket békén hagyni. Ahogy Ti szkeptikusok vagytok velem, úgy én is azzal, hogy ilyet egy bank bárkivel bejátszhat! Ilyen egész egyszerűen NINCS. (De, sajnos van!)

2012. dec. 7. 09:29
 7/12 anonim ***** válasza:

Mióta bejött ez a napon belüli utalás, rendszerint én se kapom meg akkor a fizetésemet, mikor várom. És ez rendszerint kedvezőtlenebb. Azelőtt soha nem volt semmi probléma vele, minden hónapban ugyanakkor jött, reggel 6-kor már ott volt a számlámon, azon a napon, mikor vártam.

Azóta ez nagyon ritka, bár volt már, hogy a munkáltatóm előbb elutalta, mint vártam (ünnep előtt), de úgy általában emiatt mindig éhkopp vagy kölcsönkunyerálás lett a dolog vége.

Olyan még soha nem volt, hogy nap közben megérkezzen, nemhogy hétvégén!

Persze értem én, hogy ez tök jó üzlet a munkáltatónak, mert így mondhatja, hogy még aznap elutalta, csak éppen este 10 órakor (addig nála kamatozik), arról meg nem ő tehet, hogy nem jött meg a napon belüli utalással.

Mégis, ez az egész úgy ahogy van, szintén csak a kisember szívatására lett kitalálva.

Azzal viszont sokra nem mész, ha leveleket irkálsz a banknak, vagy bemész az ügyfélszolgálatra asztalt verni. Csak az ott güriző ügyfélszolgálatosokat szívatod vele, de ezzel nem fogsz semmit elérni.

A bankokat egy dologgal tudod rávenni, hogy valamin változtassanak: ha bepereled őket, és meg is nyered.

2012. dec. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Talán fel lehet mászni addig a létrán, ha mindenkinek a főnökét kéred, ahol már van egy felelős személy is. Bár ez meg nekem újra pénz. Az időről meg energiáról nem is beszélve. De egyébként ha perelnék, szerintem nyerném. Ha a bank károkat okoz nekem, márpedig ezzel okozhat, ha nem tudok időben megvenni egy repjegyet, vagy nem olyan áron, mint mondjuk ma kínálják - igen is, kárt okoz a bank, amiért én igenis, perelhetek, amit igenis, meg fogok nyerni, ha én vagyok a "károsult", akár idézőjelek nélkül...
2012. dec. 7. 22:21
 9/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek, aki eljut ide és olvassa ezt és azt hiszi, az előttem hozzászóló kommentje(i) miatt, hogy az ilyesmi üggyel semmit nem lehet kezdeni, annak üzenem, hogy a bankban kérhető belső kivizsgálás, amit én a bankomnál a mai napon meg is indíttatok! Nem kell MINDENT annyiban hagyni! (...)
2012. dec. 10. 10:20
 10/12 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, írd majd meg,hogy mi lett a vége :) Kíváncsian várom.
2012. dec. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!