Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondjuk angolul azt:...

Hogy mondjuk angolul azt: Hogyha sok pénzem lenne, akkor . -ba mennék nyaralni. Hogy mondjuk az pl. hogy . Vennék? Pl.2 hét múlva valamit . Költenék? Hogyan képezzük angolban az igéket feltételes módban, jövő időben?

Figyelt kérdés
2010. jan. 24. 18:23
 1/6 anonim válasza:

Hogyha sok pénzem lenne, akkor...: If I had a lot of money, then...

Vennék két hét múlva valamit.: I would buy something two weeks later.


Segédigével képezünk feltételes módot would + ige pl. I'll buy soething = veszek, venni fogok/akarok valamit, de I would buy sg = vennék valamit. Jelenben vagy jövőben.


Jövő idejű feltételesen, ha olyasmit értesz, mint "ha tudnám, hogy", arra van olyan, hogy "If I were to know...", ha meg nem jövő, hanem jelen lenne, akkor If I knew... = ha (most) tudnám... az pedig, hogy ha tudtam volna... If I had known...


Szerintem a legjobb angol nyelvtankönyv, de messze a legjobb, tényleg, az English Grammar in Use és további kötetei, sok sikert.


Majd remélhetőleg kijavít valaki, ha rosszul vagy félreérthetően írtam valamit.

2010. jan. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat nagyon rendes vagy, hogy segítettél!
2010. jan. 24. 19:32
 3/6 anonim ***** válasza:

3 féle feltételes mód van, ami téged érdekel, az a II., a -na,-ne,ná,-né. Ez egy összetett mondat, a magyarban mind a két felét egyformán képezzük,pl ha találnék egy jó utat, elmennék nyaralni. Az angolban ezzel szemben a két tagmondat különböző: az egyikben van az if+az ige 2. alakja (múlt), a másik tagmondatban a would és az ige 1. alakja. Pl If I found a good trip I would (=I'd)go on holiday. A két tagmondat felcserélhető.

vennék: I would buy (I'd buy), költenék: I would spend (I'd spend).

Ha sok pénzem lenne: If I had a lot of money ...

2010. jan. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Akkor pontosan hogyan mondjuk azt, hogyha sok pénzem lenne, Floridába mennék nyaralni. If I had a lot of money, then I go (vagy went?) to Florida?

2010. jan. 25. 16:55
 5/6 anonim ***** válasza:
...I would go. Az egyik tagmondatban van a múlt idő, a másikban would. Olvasd el még egyszer. És a then nem kell.
2010. jan. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Csak az a baj,tudod, hogy nagyon lassú a felfogásom!

De már azt hiszem értem.

2010. jan. 25. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!