Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Credigen banki kölcsönöm van,...

Credigen banki kölcsönöm van, honnan tudja a bank, hogy van-e jelenleg munkám vagy nincsen?

Figyelt kérdés
Röviden, vettem fel kölcsönt 2011-ben és egy éve nem fizetem a kölcsönt mivel nem tudtam.Most hívogatnak,hogy fizessek de nem tudom mert a megélhetésem múlik rajta (most van munkám..) azonban a kérdés,hogy a bank,hogy tud rájönni arra,hogy nekem van keresetem vagy nincsen??Sajnos havi 15-20.000 forintom nincsen és ha megtalálnak akkor vonni fognak a fizetésemből még akkor is ha a bank kivonulóban van Magyarországról? "Megúszhatom"??

2012. dec. 17. 19:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Onnan tudja hogy látja a banki forgalmadat, Ha a fizetésedet számlaszámra utalják a bank rögtön tudja, hiszen BAR listás vagy, Ezért bármelyik banknak nyitott könyv vagy,. Az meg ne töltsön el reménnyel hogy a bank kivonul az országból. A tartozást akkor is behajtják rajtad, talán csak gyorsítanak majd az ügyintézéssel.

Én a helyedben lassan számítanék valami felszólításra, mert a bank követelőzni fog.. Kamatostul De végül is jogosan,

2012. dec. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szentirmainé ***** válasza:

Nézd ezt a folyamatot:

A bank felmondja a hitelt.

Felszólit a teljes összeg visszafizetésére.Elinditja a végrehajtást vagy eladja az adósságot faktoringnak. Mindkét esetben önnáló birósági végrehajtóhoz fordulnak. A végrehajtónak van jogosultsága az apeh-tól információt kérni a munkahelyed tekintetében és máris tudják, hogy hol dolgozol. A jövedelmedet nem tudod eldugni. Ha van tulajdonod bármilyen kis részben bárhol / ingatlan / azt is megterheli és árverezi. Az állandó lakcimeden lefoglalja azt, amit forgalomképesnek itél. Ha nem ott laksz, akkor is avval a kivétellel, ha a bentlakók számlával tudják igazolni, hogy a darabok az övék. Amikor egy bank kivonul, az nem azt jelenti, hogy az állománya megszünik! Részben marad és kezeli a már meglévő hiteleit, csak nem hitelez ujra. Az adósságod nagyon megnő! Jár a banknak az évi ügyleti kamat - amire kaptad a hitelt a multban - valamint évi 18% késedelmi kamat. A végrehajtás dija is a te sarad - további 10%. Szerintem állapodj meg és fizess havi 15000-et ha még lehet, egyébként havi 33%-ot fognak levonni a fizetésedből és sosem lesz vége! Nem uszhatod meg!

2012. dec. 18. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!