Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Alapkamat csökkentésénél/növel...

Alapkamat csökkentésénél/növelésénél mi történik?

Figyelt kérdés
Játszom egy szimulátorral, amiben az ország gazdaságát, és mindenét úgy igazából irányítani lehet. Felszökött az infláció, és arra vagyok kiváncsi, az alapkamat csökkentése/növelése milyen irányban befolyásolja az inflációt? Előre is köszi :D
2012. dec. 25. 01:46
 1/5 anonim válasza:
Az infláció azonban egy tartós gazdasági növekedés (gazdaság túlhevülése) során könnyen elszabadulhat, ami a jegybankot a monetáris szigorítás pályájára állíthat. Azaz az infláció megfékezésre érdekében a pénzmennyiséget csökkentenie kell, hiszen amiből sok van, annak az értéke csökkenhet, azaz ha a pénzből túl sok áll rendelkezésre, akkor annak mennyiségét csökkenteni kell ahhoz, hogy az értéke ne csökkenjen. A pénzmennyiség csökkentését a monetáris szigorítás eszközeivel teheti meg, azaz pl. alapkamatot emelhet.
2012. dec. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!! :D


Hát 7 billió dollár jött be , mert olajszerződéseket kötöttem (Jemennel vagyok) és 4 %-os az infláció. Akkor emelem az alapkamatot!


Mégegyszer köszi!

2012. dec. 25. 09:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi ennek a programnak a neve?:)
2012. dec. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne ez a program! Eddig csak az MNB honlapján meg a látogatóközpontjában játszottam ilyet... (Legyél te a kamatkirály!) Én is úgy gondolom hogy növelni kell az alapkamatot, a mértéken jobban el lehetne vitatkozni.
2012. dec. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rulers.of.Nations.Geopolitical.Simulator.2 :D


Köszi a válaszokat! :) Azóta már majdnem csődbevittem az országot, mert vettem 150 tankot a ruszkiktól.. :D

2012. dec. 26. 00:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!