Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kötelességem e megadnom a...

Kötelességem e megadnom a bankszámlaszámom a munkáltatóm felé?

Figyelt kérdés
arról lenne szó hogy a fizetésemet vagy postai úton vagy kézbe szeretném kapni hogy meg takarítsak havi pár száz forintot a banki tranzakciók miatt.Ugye ilyen alapon nem bocsájthatnának el?

2012. dec. 28. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kis cégnél lehet, hogy megkapod képbe. A nagyok csak utalnak.
2012. dec. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
köteles vagy, ha a cég úgy szabályozta, hogy a fizetés bankszámlára megy (tehát nem fogod kézbe, vagy postán kapni)
2012. dec. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Mi áll a munkaszerződésedben? Aszerint fognak eljárni.
2012. dec. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
egyenlőre még nincs munkaszerződés csak szóbeli tájékoztatás volt.
2012. dec. 28. 10:41
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

"Ugye ilyen alapon nem bocsájthatnának el?"


Ha mondjuk 10 ugyanolyan jól dolgozó emberből mégis ki kell választani valakit majd később, akkor ez egy nagy negatív pont nálad.

2012. dec. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%

Kedves kérdező.

Ha szerződéskötéskor a cég azt mondja hogy banki átutalással utalja a fizetést, akkor ha kell a munkahely alá kell írnod. Sok helyen nem adják sem kézben, sem postán a béredet.. Már megemlítheted a főnöknek hogy te készpénzben szeretnéd megkapni, de lehet hogy a válasz erre az lesz, hogy nagyon sajnálják akkor mégsem te vagy az akit keresnek.

Vannak kisebb cégek akik csakis készpénzben fizetnek, de egyre kevesebb helyen van ilyen..

2012. dec. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a tisztességes választ kedves 9 -es
2012. dec. 28. 11:19
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Én is azt gondolom, hogy úgy fogadd el az ajánlatot, ahogy adták. Én teljesen megértem az indoklásodat, mi is voltunk szörnyű helyzetben, de nem ismered a leendő főnöködet. Lehet, hogy egy tapló, és úgy veszi, hogy kicsinyes vagy. Sosem tudhatod.


Bár én megkérdezném a könyvelőnőtől, vagy valakitől, aki ehhez közeli részen dolgozik (előkönyvelő, titkárnő), hogy van-e ilyen lehetőség a cégnél. Lehet, hogy azt mondja, persze, még vannak kb. 8-an, akik ugyanígy kapják. Ha azt mondja, hogy nem lehet, akkor el kell fogadnod azt a veszteséget.

2012. dec. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ha fizetést szeretnél kapni, akkor igen
2012. dec. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!