Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan kell házbővítésre...

Hogyan kell házbővítésre félszocpolt igényelni?

Figyelt kérdés

Mindenhol a szocpol igénylést találom. Leírná valaki részletesebben hogyan zajlik ez?

Van egy jogerős építési engedélyünk, teljesül az, hogy legalább egy lakószobával bővül az ingatlan, két gyermekünk van. Mivel kisebb átalakításoknak már nekiláttunk, az ősszel bejelentettük az építési hatóságnál az építési munkálatok elkezdését.

Hová és milyen dokumentumokkal forduljak a támogatás igényléséhez?


2013. jan. 14. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Félszocpol nem igényelhető, ez a lehetőség már rég meszünt.


Pl itt megtalálod a 2013.01.01-étől érvényes összes támogatási lehetőséget építés esetén:


[link]


A 2. pont szól a szocpolról.

2013. jan. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves Cseresznyefa!

Meg tudnád írni nekem,hogy bővítés történt 2005 körül,akkori egy gyermekünkre kaptunk "fél szocpolt",azóta még kettő gyermekünk született,rájuk esetleg megkaphatjuk(leíratnánk a hitelünkből)?Én úgy értelmezem,hogy nem,de ebben te jártasabb vagy,hátha benéztem valamit.Válaszodat köszönöm!

2013. jan. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

12.57.en


Mivel a hiteligényléskor még a régi feltételű szocpol volt érvényben, szerintem megigényelheted az azóta született gyerekekre is, ezzel előtörlesztheted a lakáshitelt, de a legegyszerűbb, ha a hitelt folyósító bankot kérdezed.

2013. jan. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Értem és köszi,utána fogok érdeklődni.Csak a hangsúly a bővítésen van,építéskor biztos,hogy le lehet íratni,de bővítéskor?
2013. jan. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!