Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi az a lakcímkártya és...

Mi az a lakcímkártya és adókártya?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam az AXA bankban és ezeket kérték tőlem. Ez meg mi? Külföldi vagyok és nekünk ilyen sz*rságok nincsenek... Hol lehet ilyent szerezni???
2013. jan. 15. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha külföldi vagy, akkor miért nem külföldi bankban veszel fel hitelt?
2013. jan. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem hitel kell ember, nincs szükségem rá. Hanem oldalakat szerkesztek és kényelmesebb, gyorsabb volna Magyar számlával.
2013. jan. 15. 14:35
 3/7 anonim ***** válasza:
A lakcímkártya az aktuális, érvényes lakcímedet tartalmazza. Az okmányirodán adják ki akkor, amikor egy magyarországi lakcímre bejelentkezel. Az adókártyát szintén az adóhivatal (NAV) bocsátja ki. Akár újszülött részére is kiváltható, mert az embernek születésétől kezdve van adóazonosító jele, akárcsak személyi száma. A területileg illetékes adóhivatali kirendeltségen kérdezd meg, külföldiként hogyan igényelheted.
2013. jan. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha számla kibocsátásához van szükséged rá, akkor neked nem adókártya, hanem adószám kell. Számlát vállalkozói tevékenység keretében bocsáthatsz ki, ami lehet egyéni vállalkozás vagy társas vállalkozás (bt, kft).
2013. jan. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na szóval se céget nem akarok nyitni, se Magyar lakcímem sincs... Ilyenkor semmi? Nem nyithatok?
2013. jan. 15. 14:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Devizakülföldiként is nyithatsz folyószámlát több bankban is.


Itt le is vannak írva a feltételek, de mehetsz más bankba is:


[link]

2013. jan. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
AXA vagy Gránitbankban szerettem volna mert havonta sem kell semmit fizetni... De valahogy AXA-ban csalódtam..
2013. jan. 15. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!