Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bankot válasszam? 19...

Melyik bankot válasszam? 19 éves vagyok, OTP Junior? Annyira megoszlanak a vélemények.

Figyelt kérdés
Nincs nagy szükségem egyébként bankkártyára, mivel nincs még munkám, de szeretnék regisztrálni pár online piactéren, hogy feleslegen dolgaimat eladjam. Másra nem valószínű, hogy használnám. Ajánlották nekem az OTP Juniort, de ahogy utána olvastam, elég sok negatívat írtak róla. Szerintetek?
2013. jan. 16. 22:33
 1/8 anonim válasza:

Hát OTP-t semmiképp. Miért? Drága. Az átutalás 241 forint minimum, holott szinte mindenhol ingyenes. Például.


Én kapcsolatban állok a CIB-el, ERSTE-vel és az AXA-val. Mindhármat tudom ajánlani. CIB-nél a számlavezetés 50 forint havonta, a bankkártya 500 forint körül/év. Kérhetsz VISA Inspire-t, az jó netre is, ugyan annyi az ára. ERSTE teljesen ingyenes, de ha interneten is szeretnél fizetni, akkor internet kártyát kell igényelni ami 600 ft/év. Az AXA is teljesen díjmentes, és ott még neten használható dombornyomott MasterCard-ot is adnak, ingyen. Ilyen sehol máshol nincs, és diáknak se kell lenned (tehát hosszú távra is jó). Hátránya, hogy direkt bank, tehát például nincs 24 órás ügyfélszolgálat és a fiókokban készpénz forgalom sem, tehát csak utalással kerülhet rá pénz.


Stb...

2013. jan. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2013. jan. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mind más és más, találd meg azt, amelyik neked a leginkább megfelel.


(Ahol a legkisebb felárú az utalás és alacsony a havidíj. Téged csak főleg ezek érintenek az elmondásod alapján.)

2013. jan. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első egészen jókat ír. Néhol kiegészíteném:

ERSTE-nél Visa Electron kártya van ingyen, azzal is lehet neten fizetni, ahol elfogadják (pl. PlayStore elfogadja).


AXA: Valóban igen jó, azonban április 15-től az összes kártya fizetős lesz ( nem is kicsit), úgyhogy azt már nem éri meg nyitni.


Nekem is jelenleg ez a két számlám van, de az AXA-s kártyákat tavasszal vissza fogom adni. Mint írtam, én megvagyok neten az ERSTE-sel is.


Szóval az ERSTE-t ajánlom én is. Ingyenes az utalás is, ha ügyesen csinálod.


A CIB-et is sokan dicsérik, nagyon nem néztem utána, mert nem akarok még havi 50 forintot sem fizetni. De tény, hogy nem Electron kártyát adnak / hanem rendes VISA-t/, így akinél ez a szempont, annak jó.

2013. jan. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Az AXA-hoz tegyük hozzá, hogy így csak a diák számlacsomagokhoz képest lesz magasabb díjú, a többi számlához viszonyítva még így is bőven megérheti.


Nekem például MS World kártyam van nálunk, annál (forgalomtól függően) 0,5-2%-ot visszatérítenek a kártyás vásárlásokból, ami nekem havi pár ezer forintos tétel, szóval még mindig a bank fizet nekem, és nem fordítva. A rendkívül magas látra szóló kamatról nem is beszélve.


Tény, hogy a kérdezőnek így nem lesz jó, mivel várhatóan a forgalma és az egyenlege is alacsony.

2013. jan. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Írta is, hogyha ügyesen csinálod. Te például nem úgy csináltad.


A Diákszámlán vagy? Ott tényleg nincs havidíja sem.


Havi díj, kártya díj nincs. Havi egy saját automatás pénzfelvét ingyenes, a többi saját automatából 52 Ft + 0,52%, idegen automatából 314 Ft + 1,15%. Azért ez elég drága. Utalás interneten 22 Ft/alkalom, ha csak a bankkártyához kérsz SMS szolgáltatást, az díjmentes.

Előnye a nagyobb fiókhálozat, az ingyenes SMS, hátránya a drága készpénzfelvétel, illetve, hogy fizetsz az utalásért.


Neked sikerült pont az Erste Diákszámla legdrágább részét "kihasználni".

Csak olyan rossz olvasni ezeket a csúnya szavakat, de ez azt is jelenti, hogy számlanyitás előtt nem néztél utána a dolgoknak, igaz?

2013. jan. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Eszerint kb. 80 ezret vettél fel egyszerre az automatából.
2013. jan. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sinyen válasza:
Bármit, ami nem OTP.. lehúznak, átvernek, lassúak, drágák, és nem is értenek ahoz, amit csinálnak.
2021. márc. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!