Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehet Ausztriában...

Barbara.85 kérdése:

Hogyan lehet Ausztriában bankszámlát nyitni egy magyarnak? Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
2013. jan. 19. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Útlevél.
2013. jan. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenképpen javaslom, hogy mielőtt elindulsz, kérdezz rá e-mailben az adott bank központi e-mail címén, hogy milyen feltételekkel és melyik fiókokban tudsz magyar állampolgárként számlát nyitni.

Fontos lenne megemlíteni, hogy állandó lakóhelyed Magyarországon van-e, vagy Ausztriában, és hogy van-e állásod Ausztriában, vagy "egyszerűen" magyar állampolgárként, magyar állandó lakcímmel, magyarországi munkahellyel rendelkezel.



Én már jártam úgy, hogy konkrétan egy nagy bankhálózat központi ügyfélszolgálati telefonszámán rákérdeztem, hogy Bécsben adott fiókban tudok-e számlát nyitni magyar állampolgárként, magyar állással, magyar lakcímmel, de amikor megjelentem a fiókban, azt mondták hogy sajnos nem tudok számlát nyitni.


Ezért ebben a témában sem hiszek saját érdekemben a blogokon ismeretlenek által írtaknak, jobb előre e-mailben, írásban egyeztetni, vagy konkrétan abban a bankfiókban, ahol számlát nyitnál...

2013. jan. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én kint tanulok, de már a hallgatói jogviszonyom előtt megnyitottam a számlát. Semmi gond nem volt, kértek személyit stb., útlevél már nem kell Ausztriába. Csak 1-2 fényképes igazolvány és ennyi.
2013. jan. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!