Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy/hol tudok bankszámlát...

Hogy/hol tudok bankszámlát nyitni a szüleim tudta nélkül?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista vagyok, és nincs állandó keresetem. Alkalmi munkákból+ösztöndíjból tartom el magam. Szeretném, hogy a fizetésem, ne a szüleim által nyitott számlára menjen, hanem egy olyanra amit én nyitottam magamnak. Ennek van feltétele?


20/L



2012. dec. 19. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
18 éves kor felett bármelyik bankban vagy takarékban nyithatsz számlát.
2012. dec. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Annyi a feltétele, hogy személyigazolvánnyal besétálsz egy bankba és nyitsz egy számlát a nevedre. Körülbelül fél óra alatt kész vagy az egésszel. Ezután a meglévő számláról átutalod a pénzt a tiedre és innentől már csak te tudsz vele rendelkezni senki más.
2012. dec. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg vigyél lakcímkártyát is.
2012. dec. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen! :)
2012. dec. 19. 17:17
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérjél mellé netbank szolgáltatást is, (nem kerül plusz pénzbe) akkor ha pénzt akarsz átutalni, nem kell sehova menned, otthonról intézheted. Ehhez kell egy mobilszám, gondolom van saját mobilod.

Nekem az Ersténél van számlám, nagyon egyszerű a netbank használata.

A havi számlavezetési díjjal számolnod kell, és az éves kártyadíjjal is!(havi szlavezetési díj 400-500 ft, éves kártyadíj 5000-7000 ft, kérdezz rá konkrétan hogy mennyi!)

A bankkártyát postázni fogják, így a szüleid megtudhatják hogy van bankszámlád.(próbáld meg megbeszélni a bankban h ne postázzák ki, hanem te fogsz bemenni érte!) A havi bankszámlakivonatot kérjed e-mailban, akkor nem fognak semmit postán küldeni.

2012. dec. 20. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!