Hol érdemes bankolni?

Figyelt kérdés
Azt a Bankot keresem akinél a legalacsonyabbak a lakossági folyószámla költségei, a bankkártya használat, számlavetetési díj. Sokat vásárolok kártyával és veszek fel kártyáról pénzt és elég gyakori a pénzmozgás a számlán.

2013. jan. 21. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha sokat keresel, akkor a K&H-nak vannak jó számlacsomagjai.


A Maximum számlacsomaghoz minden ingyen van, még az aranykártya, társkártya, hitelkártya és az utazási biztosítás is. Azért a tranzakciós adó itt is beköszönt, csak 10 utalás, 10 csoportos beszedés és 10 készpénz-felvétel van ingyen, valamint a első 10 SMS díjmentes havonta.


A feltétele 500 ezer forint beérkező jóváírás (maximum 3 részletben) és 3 millió forint megtakarítás a banknál.


Ha te olyan szerencsés vagy, hogy ez a két kitétel nem okoz gondot, megtaláltad a megfelelő csomagot.


Ha csak az egyik feltételnek felelsz meg (vagy jóváírás, vagy 3 milliós megtakarítás), akkor a havi díjad 1.750 Ft. Ha egyiknek sem, akkor 3.500 Ft.


A kisebb halaknak a Kényelmi csomag ajánlható. Itt már csak egy dombornyomott kártya ingyenes, 5-5-5 utalás, csoportos beszedés, pénzfelvétel és SMS ingyenes


Cserébe csak 350 ezer Ft az elvárt havi jóváírás, a 3 milliós megtakarítás viszont megmaradt. Az egyik hiányában 1050 Ft a havi díj, mindkettő hiányában 2.100 Ft.

2013. jan. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha feldühödtél az előző válaszon, mert a fizetésed meg sem közelíti az ott szereplő összegeket, akkor tessék, ezt a cikket találtam neked:


[link]

2013. jan. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagy segítség volt!:)

Raiffeisennel kapcsolatba vélemény?

2013. jan. 22. 13:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha megengedsz egy kemény beszólást, szerintem tudni kell bankot váltani :)

Én talán kisbaba korom óta az OTP-nél voltam, mert megszoktam, de mióta pénzügyileg tudatosabb vagyok, nem félek akár pár évente is áthelyezni a főszámlám egyik bankból a másikba.


Nem tudom az ország melyik részén laksz, ahogy a jövedelemviszonyaidat sem ismerem, ezért leszek kicsit bővebb:

Ha minimálbér környéki vagy és nyugaton laksz, akkor a Sopron Bank, vagy ha akárhol, akkor a UniCredit.

Ha keresel nettó 120-at, vagy afelett, akkor a K&H, Erste, vagy Citibank közül válassz, attól függően, hogy melyikük fiókhálózatának elhelyezkedése a legkedvezőbb számodra, vagy hogy a különböző ingyenes szolgáltatásaikból melyiket tudod jobban kihasználni.


Amúgy ezeknek érdemes lenne negyed-, félévente utánaolvasni, mert a banki kondíciók gyakran változhatnak, szóval nincs kizárva, hogy Raiffaisenezni akarsz, akkár pár éven belül hozzájuk is visszatalálsz.

2013. jan. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
92%

Egy biztos az OTP egy rabló.

Nekem a Budapest Bank-nál van 4 éve folyószámlám és még azt is visszaadják bizonyos keretek között amit két héttel korábban levontak. Elégedett vagyok velük.

2013. jan. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Utolsó:

Budapest Bankkal kapcsolatos infók, véleményel stb? Mennyire éri meg ott bankolni? :)

2017. márc. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!