Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Már volt a téma, szerintem...

Csaba1207 kérdése:

Már volt a téma, szerintem nem egyszer: Magyar Telekom / mobile eladta a tartozásom a behajtónak, aki most levelet küldött, hogy 8 napon belül fizessek. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
1, A számla lejárat (ami után fizetnem kéne) 2011. 04. havi, azaz elévült ( 1 év) 2,2011 02. hóban ezt a tartozást rendeztem egy másik behajtó cég felé, aminek a részletfizetős csekkjei hiányosan, de megtaláltam. Viszont nem találtam a "nullás", azaz a tartozás lezárását igazoló levelet, lehet hogy nem is küldtek, én meg nem tudtam hogy kell, és nem kértem.3, A majdnem 2 év alatt semmilyen felszólítást, levelet nem kaptam tőlük.

2013. jan. 23. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp vedd fel a kapcsolatot a behajtóval, és kérdezd meg, mi ez. Valószínüleg nem fizettél be minden részletet, ezért nem is kaptál lezáró levelet sem, és ezt követelik rajtad (persze kamatokkal + a behajtó jutalékával, díjaival). Hivd fel, mert a "sunnyogás" sok tízezredbe fog kerülni. (Látom a szomszéd csajon, aki közös ktg. tartozás miatt jutott el a behajtóig, és sosem veszi fel a telefont, a tartozása már 3x-osára duzzadt).
2013. jan. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat. Természetesen nincs sunnyogás, és elnézést, de ezt a hangot el is utasítom. Természetesen felhívtam őket, de mivel -és ahogy írtam- ez egy másik behajtó cég, így ők az előző befizetéseket nem látják. ők csak vettek egy tartozást, amit én kifizettem elvileg egy másik cégnek. lassan 2(!) éve. nem azért kérdezek itt, mert ki akarok bújni a fizetés alól, hiszen ha jogos fizetek. De EZT NEM ÉRZEM ANNAK!!!
2013. jan. 23. 10:14
 3/6 anonim ***** válasza:
De azt, hogy jogos-e, csak akkor tudod meg, ha felhívod a másik behajtó céget, mi ezt nem fogjuk tudni neked megmondani!
2013. jan. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, és a sunnyogást nem úgy értettm, hogy nem akarsz fizetni, hanem hogy "hallgatsz", nem hívod fel őket...
2013. jan. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oké, felhívtam az előző behajtót, akinek kifizettem már a dolgot. A hölgy majdnem felröhögött, kikor elmondtam miért keresem, és ígért egy visszahívást, mert régi az ügy, ki kell keresniük. A befizetés igazoló csekken lévő szám alapján csak azt látják, hogy ki vagyok, de semmi mást. Még nem hívtak...
2013. jan. 23. 11:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Na, az első (jó) lépést már megtetted! :) Ha nem hívnak, hívogasd őket te (a saját érdekedben). Remélem rendben lesz.
2013. jan. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!