Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tennétek? Kiderült, hogy...

Mit tennétek? Kiderült, hogy március óta nem az enyém a lakásom, hanem egy cégé, aminek eladta a bank. Nekem 2 hetem van, hogy kiköltözzek. Fizetnétek a számlákat a helyemben?

Figyelt kérdés
2009. aug. 31. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:

TE JÓ ÉG!EZ NAGYON DURVA!!

Ha nem fizeted, mondván, hogy már nem a tied a ház, akkor nem áll fenn a veszélye, hogy attól még büntikkel együtt kifizettetik?

2009. aug. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
elárverezték adósságok miatt, vagy miafene?
2009. aug. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Két esetben tesz ilyet a bank, minkét esetben Te már előtte hónapok óta nem fizetted rendesen a részleteket. Ha normál kereskedelmi bankból vettél fel hitelt, akkor valamilyen követelés kezelőnek "faktoring" cégnek adták ki a behajtást. velük elméletileg lehet még egyezkedni. (Pl úgy hallottam, az OTP Faktoring újabban visszaállítja a régi hitelszerződést, ha látja az ügyfélben a hajlandóságot a fizetésre)

Ha valamilyen egyéb pénzintézettől vettél fel hitelt, vagy esetleg az osztrákoktól, ők "vételi jogot" is bejegyeztetnek a tulajdoni lapra, így ők valóban pár hónap nem fizetés után bárkinek eladhatják a fejed felől a lakást és abból nincs visszaút, ha már valaki megvette a lakásodat, az az övé.

2009. aug. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nem fizeted a számlákat és kiderül, hogy a ház kevesebbet ér, mint a hiteltartozás és az elmaradt számlák együttesen, akkor azt még pluszban behajtják rajtad valamikor.
2009. aug. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Még nem árverezték el,de már ki kell költöznünk.

Nem tehetek semmit,már mindenkivel beszéltem,de semmi.

2009. aug. 31. 22:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Amit elfogyasztottál, azt ki kell fizetned. A boltban sem lopunk.

Amúgy meg ha nem fizetted a törlesztőrészletedet, persze, hogy kidobnak. Miért csodálkozol, mire számítottál?

2009. szept. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az a gond, hogy nem mondassz részleteket. Miért adta el, stb. Ha nem fizettétek a törlesztést, a szerződésben benne volt, hogy ez lesz a vége, stb, akkor nem tudtok mit tenni.


kerestek albérletet és ennyi. jobbat nm tudok.

2009. szept. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem olyan rég volt erről egy riport a tv-ben,akkor adhatja el a bank ha nem fizetsz,hiszen ő a tulajdonos. Ha nem fizeted ki a számlát,akkor végrehajtják kamatostul.
2009. szept. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!