Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi van, ha a végrehajtót nem...

Mi van, ha a végrehajtót nem engedem be a lakásba, és ellenállok ha megpróbálják betörni az ajtót?

Figyelt kérdés
Devizahitel 3 hónap lejárt és végrehajtás.
2013. jan. 23. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Rendőri segítséggel bemennek, ha akkor is ellenállsz akkor hivatalos közeg munkájának akadályozása vagy rendőr veszélyeztetése miatt előállítanak.
2013. jan. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
20%
Tessék fizetni. Fizikai ellenállással nem mész semmire.
2013. jan. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Nem most kell ellenálláson ötletelni, hanem megfontoltan kellett volna hitelt felvenni. Először gondolkodni kell. A tököm tele van a sok hiteles állandó óbégatásával. Bezzeg mikor 130-as árfolyamon vettek fel hitelt, akkor értek mint Marci hevesen.
2013. jan. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
17%

Valamiért törölték a válaszom, miközben ez volt az egyetlen -elnézést a többi válaszadótól- szerintem a kérdést megválaszoló válasz.


Tehát még egyszer, finomabban, próbálva figyelni mindenkinek az érzékenységére:


Van egy politikai párt, aki ismerhető arról, hogy szerintem túlságosan is "a zemberek" oldalán áll a bankok ellenében. Én nem tartom a bankokat olyan rosszaknak, mint ők. Ez a párt híres arról -legalábbis én gyakran találkozom az alábbi tevékenységével-, hogy a végrehajtásra ítélt ingatlanok tulajdonosainak olyan módon nyújt segítséget, hogy a helyi alapszervezete tüntetést szervez az ingatlanhoz a végrehajtás időpontjára. Ezen jellemzően legalább százan szoktak megjelenni. Az ide kiérkező végrehajtó, rendőrség és mesterek (pl. zárcseréhez, stb.) így nem tudják végrehajtani a kilakoltatást és általában pár órán belül elmennek.


Tőlük függetlenül létezik egy független civil szervezet is, a Hitelkárosultak Szövetsége. Ők is űztek már hasonló tevékenységet, mint a fenti politikai erő.


A kérdezőnek a javaslatom, hogy keresse fel őket és kérje a segítségüket, hogy legalább ne a téli hidegben (nem kilakoltatási moratórium van télen?) kerüljenek az utcára.


Tehát még egyszer aláhúznám, hogy nem mondom hogy egyet értek velük, de még mindig azt mondom, hogy az én válaszom képviseli a kérdező által feltett kérdésre az egyetlen gyakorlatban is hasznos választ. Kérem a szerkesztőket, hogy ha valami kivetni valót látnak a válaszomban, akkor a kérdést magát is töröljék inkább.

2013. jan. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!