Van 400. 000 ft-om, hova lenne érdemes betenni, ahol viszonylag jól kamatozik és biztonságban van a pénzem?

Figyelt kérdés

2013. jan. 26. 12:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

Erste Forint Aktív Betét jelenleg a legjobb bankbetét Mo-on.


[link]


Ha érkezik ide havi 40 000 forint (a fizetés egy része pl. amit a munkáltatótól simán kérhetsz, hogy egy részét ide utalja), amit aztán el is költesz (kaja, bérlet, vagy bármi amit tudsz kártyával fizetni).


Ha ez teljesül, akkor a megtakarításaidra kapsz 7,1% kamatot.


Ezen felül állampapír. A hagyományos állampapírok 6,5% körül vannak, a Prémium állampapírok 8-8,5% körül.

Mivel folyamatosan csökken a jegybanki alapkamat, ez a legutolsó tűnik a legbiztosabbnak és amellett egyszerre a legjobb kamatozásúnak.

2013. jan. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

Kapsz 7,1% kamatot, amiből elmegy kamatadóba 16%

Tehát éves szinten: 28400 Ft-ot kamatozik a pénzed, amiből lejön 4544 Ft plusz el is inflálódik 22888 Ft (5,2%.-os infláció mellett), tehát a 400e Ft-od reálértéke 1 év múlva: 968 Ft-tal fog többet érni, mint most.

Te döntöd el, h megér-e neked 1000 Ft-ot az, h nem nyúlhatsz hozzá 1 évig a pénzedhez és még folyószámlát is kell vezetned az erste-nel.


Szerintem add kölcsön uzsorába. Ha valaki megszorul, lepapírozva kölcsönadod neki. megmondod, h 1 hónap múlva 10%-kal többet adjon vissza. Aztán cső.

Vagy indíts el belőle valami vállalkozást, amihez elég 500 ezer kezdőtőke.

2013. jan. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

"Ezen felül állampapír. A hagyományos állampapírok 6,5% körül vannak, a Prémium állampapírok 8-8,5% körül.

Mivel folyamatosan csökken a jegybanki alapkamat, ez a legutolsó tűnik a legbiztosabbnak és amellett egyszerre a legjobb kamatozásúnak."


Egészen más az, ha valakinek van négyszázezer forintja, amit egy élet munkájával gyűjtött össze és más, ha valakinek egy jól menő cég mellett van négyszázezer forintja. Amíg az utóbbinak én is szívesen javaslok kockázatosabb terméket, az előzőt óvva intem, hogy kockáztassa a pénzét. Ezért bolondság azt mondani, hogy a kockázatos termékek jók, vagy rosszak. Attól függ kinek és milyen időtáv mellett.


Mit akarok ezzel mondani? Csak azt, hogy egy bizonyos összeg alatt felesleges túl sokat rágódni, hogy mit csinálj a pénzeddel, mert az az évi 1-2 ezer forint nem ér annyit, mint amennyit törődsz és aggódsz miatta. Számold ki, mennyi az elérhető plusz esetleges nyereség, ez mennyi utánajárással jár és ha csak egy-két ezer forintról van szó, inkább ne törődj vele. Ha az egymillió forintod a részvénypiacon tíz éves átlagban bruttó 2%-kal hozott többet, mint a bankbetét, azaz évente nettó 16.800 Ft-ot, akkor kérdem, ennyi pénz megéri neked azt a sok aggódást és rizikót?

2013. jan. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
6%

Az első válaszoló természetesen egy tudatosan elfogult ajánlást közölt itt valamely sajátos érdektől vezérelve.


Körül kell nézni a neten, nem spórolható meg.

2013. jan. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Parancsolsz? Az Erste Banknak van a legjobb betéti ajánlata, azért ajánlottam.
2013. jan. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

# 5:


A Gránit Bank 7,15%-ot ad úgy, hogy 6 hónap alatt összesen 200 ezer forint összegben kell vásárolni a bankkártyával, ami éves szinten 950 forint, egyéb költség, számlavezetési díj nincs.


Az Ersténél, ha minimum 150 ezer forint a havi jövedelmed tudsz ingyenes számlát nyitni, illetve a 6 hónap alatt 240 ezer forintot kell költeni a bankkártyával.


Egyebekben először annál a banknál érdemes a Kérdezőnek körülnézni, ahol vezeti a számláját, hogy ott milyen betéti konstrukciókat ajánlanak. A pénz átutalása egyik bankból a másikba és mondjuk 2 folyószámla fenntartása párhuzamosan nettóban csökkentheti a kamatot.

2013. jan. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Részben igazad van.


Kihagytam a szétnézésből a Gránit Bankot, bevallom, mert országosan elég kicsi fiókhálózata van. De ha a kérdező esetleg valamelyikhez közel van, megmentetted.


Részben igazad van, mert 7,1% kamatot mondtam, de bizonyos feltételek között, a 6 hónapos lekötéseknél 7,22% a kamat, ami durván veri a Gránit Bank 7,15-jét, ahogy az meg a 7,1-et :D


Ha megvan a 150 kiló havonta, akkor akár átmehet az Erstéhez is nyugodtan főszámlát vezetni. Azért mondom, mert én sem vagyok idegbajos, hogyha bankot kell váltani, szemben a lakosság többségével.


És mielőtt ölre mennénk, ne felejtsük el, hogy a kérdező még két szólt nem szólt hozzá az egészhez és lehet, hogy csak Marika néni a comcédból, aki szeretné a takarékban lekötni, mi meg már lassan a BÉT-re irányítjuk.

2013. jan. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%

# 7:


Fiókhálózat kicsi. Őszintén szólva mi a francnak kell valakinek fiókhálózat ???


Nekem ugyan 3 banknál van számlám, "havi baj" nélkül, de fiókot akkor látok amikor a szandvicsomat előveszem.

Ahol nincs fiókhálózat, ode nem lehet, de nem is kell bemenni még a számlanyitáshoz sem. Amit el akarsz intézni, azt neten és call centeren keresztül megteheted gyorsan, egyszűen, olcsón.

2013. jan. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Jogos abszolút amit mondasz, ha például magadra, vagy rám gondolsz, vagy egy átlag fiatalra.


40 év felett (a lakosság több, mint fele) személyes tapasztalataim alapján 5-ből 1 ember használ netbankot. Nem véletlenül állnak az elképesztően hosszú sorok a postákon, hiszen milliók fizetnek közműszámlákat most is sárga csekkel netes utalás helyett.

2013. jan. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
6%

Valóban a szándékos önsanyargatás egyik eszköze a postai sorban állás. Modernkori inkvizíció.

A szőr feláll a hátamon még a gondolatától is, hogy én postára menjek. Nem vagyok mazochista alkat. De vannak, akiknek ez a perverziójuk, és elismerem ez még mindig jobb, mint a szado-mazo.

2013. jan. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!