Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » SOS! Német, ezidáig aktiválatl...

SOS! Német, ezidáig aktiválatlan bannkártyáról semmiképpen nem lehetséges Magyarországon pénzt levenni? (Postbank)

Figyelt kérdés

Férjem hazatért egy hét szabadságra és időközben utalták a fizetését,jó lenne ha le tudnánk venni róla pénzt amíg még Magyarországon tartózkodik és nem utazik vissza .Csakis kizárólag Németországban lehet aktiválni a Postbankos bankkártyát,vagy online is működhet,vagy netbankon keresztül ?

Esetleg ha minden kötél szakad online kell utalni a Postbankos számláról magyar számlaszámra és úgy vehető le a pénz ?


2013. jan. 26. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Aktiválatlan bankkártyával sosem lehet pénzt felvenni.

Esetleg netbankon keresztül lehet aktiválni, be kell lépni a netbankba és megnézni, hogy van-e ilyen opció.

Az mindenképp járható út, hogy átutaljátok másik számlára, és aztán arról kiveszitek személyesen vagy bankkártyával. (Bár ez kicsit költséges lehet, főleg ha EURO-ban megy a dolog)

2013. jan. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Helyes, nehogy ember meglógjon, aztán elfelejtsen odakintről pénzt utalni asszonykának. Addig kell lefejni, amíg még a kalitkában van a jómadár. ;O)


Ha embernek kinn van bankszámlája, bankkártyája a Postbanknál, akkor alig hihető hogy ne lenne telefonos azonosítója, internetbank hozzáférése.


Ha meg az van, akkor hótt mind1, hogy a világ mely részén van, ezeken keresztül aktiválhatja az új kártyát. Sőt mi több az alapértelmezett kártyaaktiválási csatorna manapság már nem a bankfiók, hanem az internetbank, call center.


Remélem nem buktattam le emberpajtást.

2013. jan. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

"Remélem nem buktattam le emberpajtást"


Nem dehogy :-) ,ő is bízik benne,hogy le tudjuk venni a pénzt a kártyájáról .

3 fajta kódot kapott,egyet az automatához ,a második telefonhoz,a harmadik online művelethez .


Nagyon kemény év volt számunkra a tavalyi ,év elején itthon munkanélkülivé vált a férjem,megszünt a hosszú távú munkaviszonya a régi cégénél,majd számtalan helyen átverték Magyarországon ,majd következett a külföldi átverések időszaka,persze mind magyar munkáltatóval .

Végre német cégnél bejelentett ,szerződéses munkaviszonya van Németországban ,most már reméljük,hogy helyrejövünk és kilábalunk a kétségbeejtő helyzetünkből,ez az első fizetése itt :-),a tavalyi évben gyakorlatilag én tartottam el a családunkat, két gyerekünket ,én fizettem mindent,nagyon alábbadtuk a régebbi életszinvonalunkat ,sokat tanultam belőle,legfőképp,hogy MINDIG legyen tartaléka az embernek ha éppen jobban is megy neki gondoljon a rosszabb időkre .

2013. jan. 26. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!