Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldi céggel szeretnék ÁFA...

Külföldi céggel szeretnék ÁFA mentesen vásárolni Magyarországon! De milyen cégnél lehetséges ez?

Figyelt kérdés
egy külföldi cégem van, szeretnék Magyarországon számítógép alkatrészeket vásárolni..De ahol eddig jártam ott még nem is hallottak erről..tudnátok nekem abban segíteni, hogy hol van és mi a neve annak a számítógép szaküzletnek, ahol ezt az áfa mentességet be is tartják, és alkatrészekben tudok vásárolni ?
2013. jan. 7. 19:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Ide importálni szeretnek, nem exportálni innen.


Áfa mentesség Eu-n belül működik csak és feltétele, hogy legyen mindkét cégnek Eu-s adószáma.


Ez még semmibe nem kerülne, de az már igen, hogy egy cég itthon 27%-al többért adja a el a cuccokat, mint a Te cégednek áfa nélkül,az már sokba van.


Mármint pillanatnyilag. Mert az áfával addig is tud gazdálkodni,még ha fizetni is kell később emiatt,míg a te esetedben elesik ettől a lehetőségtől, az már másodlagos, hogy elszámolhatná később, vagy igényelhetne is vissza. egyszerűen kis hazánkban a 27% likvid tőke többet ér, mint a később realizálható bevétel. Annak idején én is így próbálkoztam, de még a nevesebb nagykerek sem voltak rá hajlandók.


Olyat viszont tudok ajánlani, aki háromszögbe meg tudja oldani neked az Áfa mentes beszerzést,feltéve, hogy nem Franciaországban van a céged.

2013. jan. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!